Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
online button

KULTURA KIELCE

Znany tancerz Żora Korolyov otworzy w Kielcach własną Akademię, w której będzie można uczyć się śpiewu, tańca, aktorstwa i akrobatyki. Działalność instytucji zostanie zainaugurowana 24 sierpnia podczas zakończenia wakacji w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Jakub Juszyński i Tomasz Habdas, twórcy blogów podróżniczych będą gośćmi spotkania dla miłośników i pasjonatów gór, które odbędzie się w najbliższą sobotę w kieleckim Centrum Geoedukacji.

 

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w całorocznych zajęciach. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy sezon artystyczny.

Już dziś, czyli 16 sierpnia w godz.16.30 - 20.00 w Ambasadzie Dizajnu przy ul. Wesołej 38 odbędą się kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu "Uszyj to sam" -  Spodnie letnie.

Obrazy "Połów ryb" Franciszka Kostrzewskiego i "Wspomnienie" Józefa Szermentowskiego powiększyły kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach. Oba dzieła będzie można oglądać w Galerii Malarstwa Polskiego, która zostanie otwarta w maju przyszłego roku.

 

"Od jazzu po rock" to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Na scenie wystąpi zespół Bomba Kaloryczna z Warszawy.

Własny model samochodu stworzą uczestnicy warsztatów familijnych, które odbędą się w sobotę w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Zajęciom będzie towarzyszyła ekspozycja ponad 200 miniatur samochodów z całego świata z kolekcji Sławoja Gwiazdowskiego.

Recital Kacpra Kuszewskiego

Kielce / 14 sierpnia 2018 /

Kacper Kuszewski wystąpi w najbliższą niedzielę na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Recital pt. "Album rodzinny" jest kolejną imprezą w ramach cyklu "Trasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

Historię 230-letniego Dworku Laszczyków oraz sylwetki jego kolejnych właścicieli i mieszkańców będzie można poznać podczas wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. To już kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum".

Kilkadziesiąt unikatowych zdjęć z opisem i fragmentami poezji znalazło się na wystawie pt. „Legionów droga do Niepodległej", która została otwarta w piątek na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Ekspozycja łączy się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do zwiedzenia wystawy czasowej pt. "Czołem, Mości Panowie!", którą można zobaczyć w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W ostatnich dniach w ekspozycji zostało wprowadzonych kilka zmian.

 

Kieleckie Centrum Kultury i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach zapraszają na weekend tradycyjnej kultury chińskiej w wykonaniu artystów z Taizhou i Yuyoa. Impreza odbędzie się w ramach spotkania miast partnerskich.

Sienkiewicz w obronie polskości

Oblęgorek / 09 sierpnia 2018 /

"Głos w sprawie Polski. Wystąpienia Henryka Sienkiewicza w obronie polskości w zaborze pruskim" to temat wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w Muzeum".

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na familijne warsztaty organizowane z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie w najbliższą sobotę, 11 sierpnia.

Strona 1 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna