Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

W najbliższy poniedziałek już po raz ósmy w Kielcach rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy pod nazwą "Gitara Viva!". Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad stu uczestników, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych. Podczas wieczornych koncertów będzie można usłyszeć najlepszych gitarzystów z całego kraju.

Już w najbliższą sobotę na Świętym Krzyżu otwarta zostanie wystawa pt. "Polska - Węgry - początek" poświęcona przyjaźni polsko-węgierskiej. Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie Per Crucem, Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Polskie Radio Kielce.

Irenie Sendlerowej poświęcony będzie spektakl „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, który będzie można zobaczyć 21 marca w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia" IPN w Kielcach.

W najbliższy piątek, czyli 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” razem z Wodociągami Kieleckimi organizuje zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci uczą się szacunku do wody.

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wernisaż unikatowej wystawy, prezentującej węgierską sztukę ludową "Hungarikum. Sztuka Ludowa Matyó". Odbędzie się on w najbliższą sobotę o godzinie 16 w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Anna Domalewska, aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymała Nagrodę Polunimy dla najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia w 2018 roku za rolę Wandy w spektaklu „Gniazdo” Marii Wojtyszko w reżyserii Roberta Drobniucha. Jury, które przyznawało wyróżnienie, doceniło jej „wyrazisty temperament sceniczny”.

"#dzieciczytają" w gminie Zagnańsk

gmina Zagnańsk / 20 marca 2019 /

"#dzieciczytają" pod takim hasłem gmina Zagnańsk rozpocznie promocję czytelnictwa wśród dzieci do 12 roku życia. W ramach akcji odbędzie się wiele inicjatyw. Zainauguruje ją spotkanie z aktorką teatralną i filmową Pauliną Holtz, które odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na sztukę "≈[prawie równo]" w reżyserii Uny Thorleifsdottir. Widzowie mogą skorzystać z licznych wiosennych promocji i zakupu biletów z bonusami.

Już wkrótce ruszy VI Kielecki Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, opowiadających o najnowszej historii Polski. 28 marca w kinie Fenomen wyświetlony zostanie film „Wierna rzeka” w reżyserrr Tadeusza Chmielewskiego. Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk z Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach.

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w najbliższą sobotę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach odbędzie się aktorskie czytanie sztuki „Wszystkie myszy lubią ser” w reżyserii Przemysława Żmiejko.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach organizuje IV edycję konkursu "Książka przyjazna dziecku". Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki oraz wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski.

Historia zbrodni Makbeta i Lady Makbet nadal inspiruje, nie tylko teatry dramatyczne, ale także lalkowe. Dowodem na to jest kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", w którym trwają próby do autorskiego spektaklu Adama Walnego pt. „Makbet”. Premiera odbędzie się 7 kwietnia.

Strona 1 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna