online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA
online button
online button

KULTURA KIELCE

"Brzechwa z mojego dzieciństwa" to spektakl, który będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę o godzinie 12 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w ramach obchodów tegorocznego Święta Kielc.

Już we wtorek i środę na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentują się wszystkie grupy otwarte oraz zespoły taneczne, które na co dzień działają w szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Od piątku w Kielcach będzie można ogladać wystawę "Ojcowie Niepodległości". Będzie ją można zobaczyć w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN.

Już w najbliższy czwartek w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć film "Zgoda" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Projekcja zostanie zrealizowana w ramach trwającej od marca V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, przedstawiających najnowszą historię Polski.

 

„Elementarz Polskiego Designu” tak brzmi nazwa wystawy, którą będzie można oglądać w Instytucie Dizajnu w Kielcach od 23 czerwca. Ukazuje ona 100 lat polskiego projektowania.

W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 na kieleckim Rynku wystąpi Winnicki Chór Kameralny. Wydarzenie odbędzie się dla uczczenia obchodzonego w tym roku przez Kielce oraz partnerską Winnicę jubileuszu 60-lecia współpracy.

W najbliższy piątek w godzinach od 17.00 do 21.30 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcahc odbędzie się pierwsza CHEM-NOC pod hasłem „Niezwykła chemia zwykłych rzeczy”, której organizatorem jest Instytut Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Rajd Edukacyjny „O NIEPODLEGŁĄ – szlakami Langiewicza, Hubala i Ponurego” – Góry Świętokrzyskie, 15 – 17.06.2018.

Zbiórka uczestników na parkingu przy Stadionie Miejskim w Kielcach przy ul. ks. P. Ściegiennego 8 o godz. 8.30. Wyjazd z Kielc o godz. 8.45 i przejazd na miejsce startu pierwszego etapu – okolice Samsonowa.

„Z magazynowego kąta” to hasło wystawy, którą od wtorku możemy oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach. Na ekspozycji zostały zaprezentowane przedmioty, których do tej pory nie pokazywano zwiedzającym.

Chmielnik  - jak co roku, zaprasza na pełen atrakcji trzeci weekend czerwca – czyli na Festiwal Dni Kultur. 16 czerwca (sobota ) można zasmakować w kulturze żydowskiej dawnego sztetla oraz w lokalnej, rodzimej z akcentami dworskimi  - 17 czerwca (niedziela).

16 czerwca 2018 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej formy MASKARADA, organizowanym przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Dobra wiadomość dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat, którzy interesują się sztuką.  Teatr  Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach startuje z projektem pt. „Wczytuję Sztukę– warsztaty teatralne”. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach praktycznych, na których pozna tajniki pracy Teatru.  

25 czerwca  rozpocznie się 26. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. To unikatowy na skalę kraju bezpłatny przegląd spektakli całego sezonu, podczas którego widzowie  wybierają swoich ulubieńców: najlepszych aktorów i spektakle.

Aj waj, ale u Was ceny

Kielce / 06 czerwca 2018 /

Teatr 1EDEN Oratorium Świętokrzyskiego zaprasza w sentymentalną podróż do świata finezyjnego humoru, „szabasowych świec”, a nade wszystko ludzi i miejsc, którzy przeminęli już na wieki. 

Strona 1 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna