Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Znów zabrzmią kolędy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Znów zabrzmią kolędy

Kielce / 17 listopada 2017 / Tekst

Przed nami XI Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły szósty rok życia, a także dorośli. Zapisy przyjmowane będą do 4 grudnia – informuje ks. Andrzej Waligórski, dyrektor Festiwalu.

Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek to impreza organizowana co roku od jedenastu lat. Jego pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem był ś.p. ks. Piotr Klimczyk. W tym roku przesłuchania potrwają trzy dni: od 15 do 17 grudnia w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. – Będziemy przesłuchiwać w sześciu  kategoriach. 15 grudnia będą mieli okazję zaprezentować się soliści młodsi, dzień później, czyli 16 grudnia będzie czas dla scholi, duetów, chórów i zespołów. Ostatniego dnia, czyli 17 grudnia zapraszamy solistów starszych – wymienia ks. Waligórski.

Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie, wypełniając i wysyłając specjalny formularz. Jest on dostępny na stronie: www.swietokrzyskiekoledy.pl

Festiwal zakończy się Galą Finałową. Odbędzie się ona 8 stycznia o godz.17. w Kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.

Kielce są jednym z 36 rejonów eliminacyjnych do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. – Warto podkreślić, że jesteśmy w trójce największych pod względem liczby uczestników rejonem. To nas bardzo cieszy – uzupełnia kapłan.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna