Na antenie: Bardzo Dobry Wieczór
Kamil Bukowski
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Znów powędrują na Święty Krzyż

Na antenie: Bardzo Dobry Wieczór
Kamil Bukowski
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Znów powędrują na Święty Krzyż

Święty Krzyż / 12 września 2017 / Tekst

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na dobre wpisał się już w jesienny kalendarz turystyczny naszego województwa. Jak mówi Łukasz Zarzycki, rzecznik prasowy wydarzenia, ma ono duże znaczenie. – Jest to największa jednodniowa turystyki pieszej w Polsce. Corocznie gromadzimy kilka tysięcy ludzi. Pokazujemy, że aspekty turystyczne można połączyć z wymiarem duchowym – dodaje.

Nad duchową stroną tego wydarzenia od lat czuwa ksiądz Jacek Kopeć. Jak podkreśla, rajd ma charakter pielgrzymkowy. – To metafora naszego chrześcijańskiego życia, które jest wędrówką do Domu Ojca. Tak też przebiega nasze wędrowanie na Święty Krzyż. Pielgrzymi wyruszają z diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej. Zlotem gwiaździstym podążają na wspólną Eucharystię pod przewodnictwem naszych biskupów – przypomina.

W tym roku na Święty Krzyż będzie wiodło 15 tras. Krzysztof Sabat, komandor rajdu, zapewnia, że zaplanowane są one tak, by w wędrówkę mógł się włączyć każdy chętny. – Mamy trasy dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych, a dla tych, którzy chcą się wykazać kondycją fizyczną przewidzieliśmy ponad 40-kilometrową trasę z Kielc – wymienia.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września za pośrednictwem strony internetowej www.rajd.pttkkielce.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna