Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Zgłoś się na Festiwal Kolęd i Pastorałek. Ostatni dzień zapisów

poniedziałek, 02 grudnia 2019 20:27 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają zgłoszenia do udziału w XIII Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych, ale również szansa do zaprezentowania się międzynarodowej publiczności.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w wieku od 6 lat, które będą rywalizowały w kategoriach: soliści młodsi, soliści starsi, zespoły i scholie do lat 13 i powyżej 13 lat, chóry i zespoły ludowe. Przesłuchania konkursowe odbędą się 6, 7 i 8 grudnia w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki. – Warunkiem jest przygotowanie kolędy i pastorałki. Nie podlegają ocenie piosenki o śniegu i zimie. Mogą być to również kolędy obcojęzyczne – tłumaczy ks. Andrzej Waligórski, dyrektor festiwalu.

Galę finałową zaplanowano na 28 grudnia w parafii św. Antoniego z Padwy. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 grudnia. – Z grona finalistów wyłonieni zostaną ci, którzy będą reprezentować nasz region na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Regularnie zajmujemy tam miejsce na podium, co świadczy o wysokim poziomie konkursu w województwie – przyznaje ks. Andrzej Waligórski.

Wydarzenie patronatem objęli m.in. biskup kielecki Jan Piotrowski, senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, starosta kielecki Mirosław Gębski oraz  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szczegóły na swietokrzyskiekoledy.pl .

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO