Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

„Zdobyty” - nowa akcja powołaniowa Wyższego Seminarium Duchownego

środa, 13 maja 2020 11:53 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak dziś Chrystus zdobywa ludzi? Można będzie się o tym przekonać oglądając krótkie świadectwa księży i kleryków diecezji kieleckiej zamieszczane w serwisie YouTube i na stronie WSD, tworzone w ramach akcji powołaniowej „Zdobyty”.

- Przede wszystkim chcemy trafić do młodych ludzi i pokazać im, że księża też mają swoje pasje, są normalnymi ludźmi, którzy żyją wśród nas. Chcemy również im uświadomić, że wiara odgrywa bardzo ważną rolę i jest potrzebna każdemu człowiekowi, ponieważ nadaje życiu sens. Bez niej jesteśmy martwi - mówi ksiądz Kamil Banasik, Moderator Duszpasterstwa Powołań Diecezji Kieleckiej.

Filmiki będą ukazywać historie osób, które dla wiary poświęciły wszystko. Znajdzie się tam między innymi świadectwo byłego piłkarza Korony Kielce, który na rzecz kapłaństwa zrezygnował z kariery.

- W dzisiejszym świecie trzeba też pokazywać to, że dla Chrystusa warto poświęcić wszystko, tak jak zrobił to święty Paweł. To on przecież powiedział „Sam zostałem zdobyty przez Chrystusa”. My też chciejmy w swoim życiu zaryzykować, znajdźmy w sobie siłę i odwagę - dodaje ks. Banasik.

Duchowny zwraca również uwagę na obawy, które towarzyszą młodym ludziom, kiedy zastanawiają się nad wyborem kapłaństwa.

- By to zrobić, potrzeba dużo odwagi. Przypominam jednak, że wstąpienie do seminarium nie jest równoznaczne z zostaniem księdzem. To jest czas, w którym tak naprawdę rozeznaje się to czy Pan Bóg powołuje mnie do stanu kapłańskiego, do małżeństwa, czy też do samotności. Myślę, że nie warto się zastanawiać, bić z myślami, uciekać przed głosem Pana Boga - robiąc to będziemy nieszczęśliwi - tłumaczy.

Akcja powołaniowa „Zdobyty” startuje w czasie trwania 57. Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Filmy będą się pojawiać raz w tygodniu w czwartek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO