Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Zaśpiewali dla misjonarzy

sobota, 19 października 2019 22:57 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Wyjątkowy koncert „Muzycy misjonarzom” odbył się w parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Kielcach. Zgromadzonym w kościele na Barwinku zaprezentowały się schola Cantorum Kielcensis, chór parafialny parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika oraz Grzegorz Kustra z filharmonii Świętokrzyskiej.

 

Obecny na koncercie biskup Jan Piotrowski podkreślił, że cieszy się, iż muzycy zechcieli w taki sposób oddać hołd wszystkim misjonarzom, zaznaczając, jak ważnym jest tegoroczny październik: - Przeżywając nadzwyczajny miesiąc misyjny w jakiś sposób sięgamy do kultury ewangelizowanych ludów, sami się ewangelizujemy, zyskując nową wrażliwość w wierze poprzez modlitwę różańcową – mówił ksiądz biskup.

Wierni mogli usłyszeć wiele pięknych pieśni w wyjątkowym wykonaniu, w tym między innymi "Bogurodzicę" zaśpiewaną przez Chór Cantorum Kielcensis. Grający na oboju muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej Grzegorz Kustra zaprezentował swój kunszt, a na zakończenie występu, jako niespodziankę dla słychaczy, zagrał utwór Ennio Moricone z filmu „Misja”.

Organizatorem koncertu było Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Przypomnijmy, że październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, a jego mottem są słowa „Ochrzczeni i posłani”. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego czas ten ma się dla nas stać okresem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO