Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż Fot. Łukasz Zarzycki PTTK Kielce

XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż

  • 22 września 2018
  • Święty Krzyż

Piętnaście tras pieszych przygotowali w tym roku organizatorzy XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 22 września. Od poniedziałku 10 września trwają zapisy do udziału w rajdzie.

 

Tegoroczny, XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy będzie odbywał się pod hasłem "Krzyż stał się bramą". Na uczestników czeka piętnaście tras o różnej odległości i różnym stopniu trudności. Szlaki poprowadzą przez najpiękniejsze zakątki Gór Świętokrzyskich. Najkrótsza trasa ma odległość 2,5 kilometra, zaś najdłuższa 18 kilometrów. Każdym szlakiem przejdzie od 250 do 500 uczestników. 50 najbardziej doświadczonym wędrowcom organizatorzy polecają 40 kilometrową trasę ekstremalną.

Przyjmowanie grup na mecie rajdu rozpocznie się o godzinie 12. Uczestnicy mogą rejestrować się do godziny 14.30. Podczas wydarzenia zostaną wręczone odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich” oraz odznaczenia PTTK. Rajd zakończy się mszą świętą koncelebrowaną, która zostanie odprawiona o godzinie 15.

Zgłoszenia do udziału wydarzeniu przyjmowane są od 10 do 19 września poprzez formularz elektroniczny, który już wkrótce będzie dostępny na stronie internetowej rajdu. Uczestnictwo kosztuje 2 złote od osoby.

Organizatorami XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż są oddział świętokrzyski PTTK w Kielcach, diecezja kielecka oraz klasztor ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Komadorem rajdu został Krzysztof Sabat.  

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna