Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wyróżnili za wsparcie misji

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wyróżnili za wsparcie misji

Warszawa / 13 listopada 2017 / Tekst
fot. ks. Łukasz Zygmunt fot. ks. Łukasz Zygmunt

Wręczenie medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” towarzyszyło obchodom 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przewodniczącym kapituły medalu był ordynariusz kielecki, ksiądz biskup Jan Piotrowski. Jak informuje, wyróżnienie trafia do osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla misji. – Są 4 kategorie: działalność misyjna, wsparcie duchowe i modlitewne misji, działalność medialna i współpraca misyjna. Za dziełami kryją się osoby duchowne i świeckie. Większość z dziś nagrodzonych to osoby świeckie, niekoniecznie znane, ale bardzo skuteczne w swojej działalności misyjnej. Myślę, że Kościół w Polsce ma sobie czego pogratulować, bo rodzime dzieło misyjne jest dziełem wszystkich ochrzczonych – ocenia ksiądz biskup

Od 1967 roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji zdążyła między innymi powołać do istnienia Centrum Formacji Misyjnej i Dzieło Pomocy Ad Gentes, a także wprowadzić w życie działalność Miva Polska czy Instytutu Misyjnego Laikatu.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna