kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wyróżnili za wsparcie misji
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wyróżnili za wsparcie misji

Warszawa / 13 listopada 2017 / Tekst
fot. ks. Łukasz Zygmunt fot. ks. Łukasz Zygmunt

Wręczenie medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” towarzyszyło obchodom 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przewodniczącym kapituły medalu był ordynariusz kielecki, ksiądz biskup Jan Piotrowski. Jak informuje, wyróżnienie trafia do osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla misji. – Są 4 kategorie: działalność misyjna, wsparcie duchowe i modlitewne misji, działalność medialna i współpraca misyjna. Za dziełami kryją się osoby duchowne i świeckie. Większość z dziś nagrodzonych to osoby świeckie, niekoniecznie znane, ale bardzo skuteczne w swojej działalności misyjnej. Myślę, że Kościół w Polsce ma sobie czego pogratulować, bo rodzime dzieło misyjne jest dziełem wszystkich ochrzczonych – ocenia ksiądz biskup

Od 1967 roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji zdążyła między innymi powołać do istnienia Centrum Formacji Misyjnej i Dzieło Pomocy Ad Gentes, a także wprowadzić w życie działalność Miva Polska czy Instytutu Misyjnego Laikatu.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna