Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Diecezja Kielecka / 23 listopada 2016 / Tekst

Po raz 23 Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano blisko 80 tys. świec, które od najbliższej niedzieli (27 listopada) będzie można nabyć w parafiach.  

Świece będzie można nabyć  zarówno w parafiach, jak i w Biurze Caritas przy pl. Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach. Zebrane ofiary będą przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin ubogich, dożywianie oraz funkcjonowanie świetlic środowiskowych. - Nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem zaangażowania się  w działania Caritas na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia. Każdego roku, świecę Caritas na świątecznym stole stawia kilka milionów polskich rodzin.  Ten gest pokazuje naszą solidarność z potrzebującymi – podkreśla ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas.

W tamtym roku  zebrano około 300 tys. złotych. Z oferty świetlic środowiskowych prowadzonych przez kielecką Caritas systematycznie korzysta około 400 dzieci. Z kolei z wakacyjnego wypoczynku skorzystało w tym roku około 700 dzieci.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna