Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Wierni wyszli na ulice, by modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego

poniedziałek, 28 września 2020 16:03 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

O zaprzestanie pandemii, wzmocnienie wiary wśród katolików i powrót do Boga modlili się dzisiaj (28 września) wierni na palcu przed bazyliką katedralną w Kielcach. Wspólną modlitwę koronkową na ulicach miast zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w ramach akcji modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia podyktował Chrystus świętej Faustynie. Kto chociaż raz zmówi tę modlitwę, dostąpi łaski miłosierdzia.

– Wspólna modlitwa jest bardzo ważna dla budowania wspólnoty katolickiej i chrześcijańskiej wszystkich kielczan. Pogłębia wiarę i jednoczy nas wszystkich. Oddziałuje pozytywnie na innych ludzi, którzy zagubili się w życiu i odeszli od Boga i kościoła, skupili się na materializmie i doczesności – mówi Daniel Wyrozumski, jeden z uczestników Koronki.

– Modlimy się także o miłość i równość wszystkich ludzi – relacjonuje Krystyna Gronowska, organizatorka modlitwy z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. – Prosimy Pana Boga również o łaskę przebaczenia i zmiłowanie – dodaje.

Na szczególnej modlitwie o godzinie 15 złączyli się wierni z ponad sześciuset miast na całym świecie. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiano również między innymi w Afryce, Europie i Ameryce.

Inicjatywa „Iskra Bożego Miłosierdzia” odbywa się 28 września, w rocznicę beatyfikacji księdza Michała Sopoćki. Organizowana jest nieprzerwanie już od trzynastu lat.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO