Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Weekend Chwały

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Weekend Chwały

Kielce / 21 lutego 2019 / Tekst

Msza Święta, modlitwa, warsztaty – tak będzie wyglądała Weekendowa Szkoła Chwały, która rozpocznie się 22 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. To inicjatywa programu ewangelizacyjnego Armia Dzieci.

Instytut Ewangelizacji Świata (ICPE), który prowadzi Armię Dzieci, jest międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych, działającym zgodnie z prawem papieskim. Misja ICPE to formacja i szkolenie katolików tak, aby byli oni bardziej skutecznymi ewangelizatorami. Swoją działalność opiera na dwóch filarach: uwielbieniu i ewangelizacji. „Z uwielbienia wynika przemiana umysłu i radość głoszenia dobrej nowiny. Poprzez ewangelizację, uczniowstwo, budowanie wspólnoty i dzieła miłosierdzia, szkolą katolików, formując ich do posługi w Kościele i zdobywania świata dla Chrystusa”, czytamy na stronie internetowej Instytutu.

Modlitwa uwielbienia

W organizowanych przez Armię Dzieci spotkaniach szczególne znaczenie ma modlitwa uwielbienia. – Chrześcijanie są zaproszeni do każdego rodzaju modlitwy: prośby, przeproszenia, dziękczynienia i uwielbienia. Praktyka naszego życia pokazuje jednak, że zaniedbujemy tę ostatnią. Dlatego podczas Weekendowej Szkoły Chwały będzie się ona znajdowała w centralnym miejscu. To modlitwa najmniej interesowna, zwraca uwagę na samego Boga i na to, kim On jest. Warto Go uwielbiać niezależnie od stanu emocjonalnego – tłumaczy ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, asystent kościelny Armii Dzieci.

– Każde spotkanie ma swój program, zwykle podzielony na sesje, które poprzedza modlitwa uwielbienia. Staramy się również uczestniczyć we Mszy Świętej, kończącej dany dzień – dodaje Dariusz Suchenia, jeden ze współorganizatorów Weekendowej Szkoły Chwały. – Nasza działalność odbywa się z błogosławieństwem biskupa Jana Piotrowskiego, który osobiście wyraził na nią zgodę, bo jest to stosunkowo nowa inicjatywa w naszej diecezji – zaznacza Marta Suchenia.

Szkoła ewangelizacji

Oprócz modlitwy odbędą się liczne warsztaty i spotkania. – Zajęcia są podzielone na grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ich trakcie prowadzone jest nauczanie odpowiednie dla danej grupy wiekowej, aby każdy mógł je zrozumieć. Nauczyciele będą mówili o tym, dlaczego Pana Boga mamy wielbić, jak i dlaczego mamy to robić, jakie są wzorce biblijne oraz jak uczy nas o tym Kościół – wyjaśnia Dariusz Suchenia.

W spotkaniu wezmą udział kapłani i świeccy ewangelizatorzy. – Głównymi prelegentami w czasie Weekendowej Szkoły Chwały będzie Maria Vadia, misjonarka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, doktor Anna Saj, liderka projektu Armia Dzieci, oraz ksiądz doktor habilitowany Przemysław Kantyka, dyrektor Instytutu Ekumenicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – wylicza ksiądz Sławomir Pawłowski, który również znajdzie się w gronie prelegentów.

– Wierzę, że przeżyjemy szczególny czas, w trakcie którego Pan Bóg będzie z nami i zaspokoi wszelkie nasze pragnienia i potrzeby, a my w ten sposób będziemy mogli realizować Jego plan dla naszego życia – dodaje Marta Suchenia.

Weekendowa Szkoła Chwały odbędzie się między 22 a 24 lutego. Uczestnicy mogą się rejestrować za pomocą strony www.szkoladucha.pl lub telefonicznie: 501 302 202.

Michał Łosiak

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna