Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

W seminarium będą mówili o misjach

niedziela, 20 października 2019 11:03 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wpiątek, 25 października o godzinie 15, w auli im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się specjalna sesja misjologiczna. Wydarzenie zaplanowano w ramach obchodów Nadzwyczajnego Tygodnia Misyjnego.

– Skupimy się na zagadnieniach dotyczących naszej diecezji. Sesję rozpocznie wykład biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego o działalności misyjnej  „Aktualność Misyjnego powołania w Kościele”. Ciekawie zapowiada się prelekcja biskupa Andrzeja Kalety, z wykształcenia misjologa, który będzie mówił o posoborowym kształcie misji – tłumaczy ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

W programie sesji znalazł się również wykład księdza Jana Jagiełki  „Sługa Boży ks. Infułat Wojciech Piwowarczyk – kapłan o misyjnym sercu”. Następnie ksiądz Łukasz Zygmunt dokona podsumowania pięciu ostatnich lat działania Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, a diakon Wojciech Rutczyński opowie o najstarszym w Polsce Ognisku Misyjnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. – Zapraszamy wszystkich diecezjan, kapłanów, siostry zakonne i wszystkich tych, którym na sercu leży los pracy misyjnej – dodaje ksiądz Łukasz Zygmunt.

Przypomnijmy, że decyzją papieża Franciszka październik w całym Kościele jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO