Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

W Pierwszy Piątek Miesiąca modlili się za misje i misjonarzy

piątek, 07 lutego 2020 10:18 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Jesteśmy posłani w imię Trójcy Świętej, aby głosić Dobrą Nowinę – mówił podczas Mszy Świętej w intencji misji i misjonarzy biskup kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została tradycyjnie odprawiona w pierwszy piątek miesiąca w bazylice katedralnej.

Najświętszej Ofierze przewodniczył pasterz naszej diecezji. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Pańczyk, misjonarz posługujący w Peru. – W mojej parafii, która w większości jest parafią indiańską, mieszka wiele osób, które do tej pory nie słyszały o Chrystusie. Dzieło ewangelizacji jest więc dopiero niejako w powijakach. Potrzeba waszej modlitwy, aby mogło się ono rozwijać, a ci ludzie spotykali ludzi pokazujących im Jezusa – mówił ks. Grzegorz Pańczyk.

Posłuchaj całej homilii:

– Święty Jan Paweł II napisał, że “na mocy sakramentu Chrztu i Bierzmowania wszyscy jesteśmy misjonarzami”. Jesteśmy posłani w imię Trójcy Świętej, aby głosić Dobrą Nowinę, nie tylko w dalekich krajach, ale wszędzie tam, gdzie zapomina się o Jezusie i wyrzuca się go z codziennego życia – przypomniał biskup Jan Piotrowski.

W Eucharystii uczestniczyła także Aneta Chełmniak, świecka misjonarka, która 10 lutego wyjeżdża na misje do Paragwaju.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO