Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Pierwszy odcinek z serii „Zdobyty”

piątek, 15 maja 2020 11:51 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Pan Bóg zdobywał moje serce etapami – mówi w pierwszym filmie z serii „Zdobyty” kleryk Tomasz Chowaniec. Akcja to inicjatywa alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Publikowane w serwisie YouTube i na stronie internetowej WSD świadectwa mają przedstawić historię powołania kleryków oraz zachęcić młodych ludzi do pójścia drogą kapłaństwa.

Bohaterem pierwszego odcinka jest kleryk Tomasz Chowaniec. Jak mówi, sam proces powołania w jego życiu miał różne etapy. – Tuż przed szkołą średnią uczestniczyłem w rekolekcjach oazowych i dobrze je przeżyłem. Wracałem z nich z jednym postanowieniem, żeby szukać woli Bożej w moim życiu – tłumaczy.

Alumn piątego roku zwrócił uwagę także na wątpliwości przy odkrywaniu swojego powołania. – Dla mnie największą wątpliwością i pytaniem było to, czy ta droga jest zgodna z wolą Bożą. Pytanie pojawiało się również w kontekście tego, że decyzję o wstąpieniu do seminarium podjął także mój brat bliźniak. Przez cały czas nauki powtarzałem sobie, że jeśli jest to tylko mój pomysł na życie, to nie chcę być księdzem. Jeśli jednak jest to dar Bożego powołania, to chcę na niego odpowiedzieć – dodaje.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO