Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Wierni uczcili rocznicę śmierci ks. biskupa Kazimierza Ryczana

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wierni uczcili rocznicę śmierci ks. biskupa Kazimierza Ryczana

Kielce / 13 września 2018 / Tekst

Wierni diecezji kieleckiej podczas uroczystej Mszy świętej w kieleckij Bazylice Katedralnej uczcili pierwszą rocznicę śmierci księdza biskupa Kazimierza Ryczana. Biskup senior diecezji kieleckiej zmarł 13 września 2017 r.

Liturgii przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, który w swojej homilii wspominał zmarłego duszpasterza. – Dzisiaj, z racji pierwszej rocznicy Jego śmierci, gdy stoi już przed obliczem nieśmiertelnego Pana, wiem, że słowa, które wybrzmiały podczas uroczystości pogrzebowych w homiliach, modlitwach, a także w nadesłanych telegramem wspomnieniach są świadectwem ukazującym, jakże szlachetnym i gorliwym kapłanem, naukowcem i świadkiem wiary był ks. bp Kazimierz Ryczan. Wzywał On wszystkich do zachwytu Bogiem, wskazywał drogę niełatwą, ale zawsze pełną prawdy. Rok temu podczas Mszy Świętej żałobnej powiedziałem, że Jego szczera wiara, zbudowana na żywej tradycji modlitwy i zaufania Bogu, dawała Mu pewność, że jest blisko Pana. Taką wiarę od pierwszych dni swojej pasterskiej posługi, 11 września 1993 roku wniósł w życie Kościoła kieleckiego - podkreślał biskup Jan Piotrowski.

Podczas uroczystości rocznicowych w Bazylice Katedralnej zostało poświęcone epitafium ku pamięci zmarłego biskupa.

Dodatkowo, przypominamy, że w kieleckiej katedrze można również oglądać wystawę fotografii poświęconą świętej pamięci biskupowi Kazimierzowi Ryczanowi.

Posłuchaj całej homilii ks. bp. Jana Piotrowskiego:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna