Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

„U źródeł chrześcijaństwa” – VI Spływ Kajakowy

sobota, 22 sierpnia 2020 10:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

VI Spływ Kajakowy „U źródeł chrześcijaństwa” odbywa się co roku pod patronatem i przy udziale księdza biskupa Mariana Florczyka. Podczas tegorocznego spływu uczestnicy przepłyną trasę od Morawicy do Wolicy.

Jak każdego roku spływ cieszy się dużym zainteresowaniem. Powodem jest nie tylko sportowa pasja, lecz również duchowa atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu.

– Źródłem chrześcijaństwa dla kieleckiej diecezji, dla ziemi kieleckiej, ale też dla całej Polski, jest Wiślica. Około 880 roku książę Wiślan przyjął chrzest. Z tego powodu postanowiliśmy każdego roku etapami płynąć w kierunku Wiślicy, czyli do źródeł chrześcijaństwa. Dzisiaj również docieramy do tej ziemi, do źródeł „pierwszego chrześcijaństwa”, ponieważ całe Ponidzie znamionują początki chrześcijaństwa. Pragniemy przy tym budować wspólnotę wiary – mówi ksiądz biskup Marian Florczyk.  – Zależy mi na tym, by Wiślica i przyjęcie chrztu w 880 roku nabrały większego znaczenia w świadomości mieszkańców naszej ziemi – dodaje.

– Jest nam bardzo miło, że w czasie pandemii koronawirusa udało nam się zachować tę tradycję spływu kajakowego, który organizowany jest od wielu lat przy udziale księdza biskupa Mariana Florczyka. Dzisiaj pogoda dopisuje, frekwencja również. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zagospodarować wszystkie miejsca na tym spływie. Mam nadzieję, że będzie to dobra zabawa z taką chwilą refleksji – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO