Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Transmisje Mszy Świętych i nabożeństw z parafii św. Maksymiliana

niedziela, 29 marca 2020 22:05 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Transmisje wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach możemy obejrzeć za pośrednictwem internetu. – Chcemy zapewnić naszym wiernym kontakt z parafią – mówi ks. Grzegorz Pałys, proboszcz wspólnoty parafialnej.

Niestety, w związku z pandemią koronawirusa wierni nie mogą brać udziału w Mszach Świętych i modlitwach w swoich parafiach. Zachęcani są jednak do duchowego uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem mediów.

Z inicjatywą transmisji wszystkich Eucharystii i nabożeństw wyszła parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. – Doszliśmy do wniosku, że wierni potrzebują kontaktu z parafią. To co dzieje się w naszym kościele będzie transmitowane przez internet. To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, więc nie chcemy pozbawiać nikogo dostępu do duchowego życia wspólnoty – tłumaczy ks. Grzegorz Pałys.

Jak podkreśla proboszcz parafii św. Maksymiliana to również trudny czas dla kapłanów. – Zawsze zachęcaliśmy do bycia razem, teraz jest to niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Nie ma jednak co się poddawać i trzeba wykorzystać ten czas do wspólnej modlitwy w domach, dlatego korzystamy z nowych technologii – dodaje.

Transmisja dostępna jest tutaj: LINK

NabozenstwaMaksymilian

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO