Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Targi SACROEXPO. „Odpowiadamy na potrzeby ducha”

poniedziałek, 28 września 2020 12:19 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 120 firm, szeroka oferta produktów sakralnych, niezwykła atmosfera i religijno-duchowy charakter spotkania – tak wygląda XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, wydarzenie ma nieco skromniejszy charakter.

W trakcie targów możemy zobaczyć między innymi szaty liturgiczne: od prostych alb i komży, aż po bogato zdobione ornaty i kapy. Bogatą ofertę przedstawiają producenci naczyń i mebli liturgicznych oraz wydawnictw katolickich.

– Jest nas znacznie mniej. W tym trudnych okolicznościach odpowiadamy jednak na potrzeby ducha i oczekiwania społeczności w wymiarze religijnym i społecznym. Dlatego gratuluję panu prezesowi Andrzejowi Mochoniowi i wszystkim jego współpracownikom tak wspaniałego wydarzenia – mówił podczas otwarcia biskup kielecki Jan Piotrowski.– Doświadczenie zbierane przez niemal ćwierć wieku owocuje coraz lepszą organizacją targów. Cieszy spore zainteresowanie wydarzeniem w Polsce i na świecie – dodał z kolei Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Nie brakuje również instrumentów muzycznych, w tym organów, ale także systemów grzewczych i nagłośnieniowych, obrazów i rzeźb. Swoją ofertę przedstawiają też biura pielgrzymkowe.W trakcie wydarzenia odbędą się również spotkania i debata o kulturze w trakcie pandemii. Więcej: http://em.kielce.pl/miasto/powiedza-o-kulturze-w-czasach-pandemii

Targi potrwają do 30 września.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO