Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia w Kielcach

czwartek, 28 czerwca 2018 10:30 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Ponad 2000 osób z 40 polskich diecezji zostało objęte programem stypendialnym fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szanse na uzyskanie stypendium ma zdolna młodzież, pochodząca z małych miejscowości, od 7kl. Szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Pozwala to na wyrównanie szans edukacyjnych wśród młodych.

Otrzymane przez młodzież pieniądze, mogą zostać przeznaczone na dalszą edukację, dojazdy do szkoły i oczywiście spełnianie marzeń. - Stypendystką jestem prawie 3 lata. Dowiedziałam się o fundacji, gdy w mojej parafii organizowana była zbiórka właśnie na ten cel. Stypendium pozwala mi rozwijać swoją pasję jaką jest muzyka. Bardzo ważne jest również to, że dzięki obozom organizowanym przez fundacje mogłam poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy jeszcze bardziej  zmotywowali mnie  do działania. Cieszę się, że część z nich będę mogła ponownie spotkać podczas tegorocznego obozu w Kielcach – powiedziała stypendystka Agata Haba. 

Swoje świadectwo przedstawił również Wiktor Kostecki. - Ksiądz wikary z mojej parafii powiedział mi, że są poszukiwane chętne osoby do stypendium z Dzieła Nowego Tysiąclecia i zapytał, czy spełniam wymogi formalne. Zapoznałem się z nimi i wysłałem zgłoszenie do koordynatora, który wystawił o mnie opinię i wysłał dokumenty do Warszawy, gdzie mieści się główne biuro fundacji. Później przyszła do mnie odpowiedź, że zostałem stypendystą. Ja zawsze interesowałem się geografią, ale finanse nie pozwalały na podróże, a teraz, dzięki fundacji, mogę pojechać w góry. Dzięki stypendium, mogę spełniać swoje marzenia – mówił stypendysta.

Dla podopiecznych fundacji są organizowane letnie obozy formacyjno-integracyjne, które pozwalają na zapoznanie się stypendystów z całej Polski. Ponadto młodzież z diecezji ma również możliwość spotkania się na rekolekcjach diecezjalnych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z możliwości pobierania stypendium, powinny skontaktować się z diecezjalnym księdzem koordynatorem Dzieła Nowego Tysiąclecia. W diecezji kieleckiej jest nim ks. Karol Zegan. A więcej informacji na temat fundacji można znaleźć na stronie internetowej WWW.dzielo.pl

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO