Dąbrowa 750x200

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Jubileusz ks. biskupa Mariana Florczyka

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Jubileusz ks. biskupa Mariana Florczyka

18 kwietnia 2018 / Tekst

18 kwietnia 2018 r. przypada 20. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Ks. biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej w specjalnym komunikacie zachęca do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Mariana.

- W dniu jubileuszu dziękujmy Bogu za wszelkie łaski, które spłynęły na naszą diecezję przez posługę Księdza Biskupa. Jednocześnie zachęcam do tego, abyśmy pamiętali o Dostojnym Jubilacie w Eucharystii i naszych serdecznych modlitwach. Niech Bóg obdarza Księdza Biskupa Mariana zdrowiem i wszelkimi łaskami potrzebnymi do owocnego posługiwania w Kościele - czytamy w komunikacie ks. biskupa Jana Piotrowskiego. 

Ks. biskup Marian Florczyk urodził się 25 października 1954 r. w Kielcach – pochodzi z Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach Dyminach. W 1975 r. uzyskał świadectwo dojrzałości i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, w którym do 1981 r. odbywał studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia prezbiteratu przyjął 6 czerwca 1981 r. 21 lutego 1998 r. został mianowany biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej i biskupem tytularnym Limata. Sakrę biskupią przyjął 18 kwietnia 1998 r. w kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach z rąk kard. Franciszka Macharskiego oraz biskupów kieleckich: diecezjalnego Kazimierza Ryczana i pomocniczego Mieczysława Jaworskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna