Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Światowy Dzień Chorego w hospicjum

wtorek, 11 lutego 2020 14:27 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Ten dzień uwrażliwia nas na osoby chore – mówił o Światowym Dniu Chorego biskup Marian Florczyk. Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej odprawił dziś Mszę Świętą w kieleckim hospicjum.

 W Eucharystii uczestniczyli pacjenci, ale również pracownicy i wolontariusze placówki. Biskup Marian Florczyk zwrócił uwagę na to, jak ważna jest pomoc osobom chorym. – Cieszę się, że są podejmowane różne inicjatywy, także przez kielecką młodzież, by przyjść z pomocom osobom dotkniętym chorobą. Kościół od zawsze był uwrażliwiony na tych ludzi, ofiarowując nie tylko wsparcie materialne i fizyczne, ale również modlitwę. Każdy z nas zna kogoś chorego, więc widzimy jak ważna jest pomoc – dodał.

Homilię w trakcie Mszy Świętej wygłosił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej. Nawiązał do obchodzonego dziś wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. – Objawienia miały miejsce w XIX wieku we Francji i było ich osiemnaście. Matka Boża przekazała Bernadecie ewangeliczne orędzie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Sanktuarium w Lourdes stało się miejscem pielgrzymek wielu osób, w tym chorych – przypomniał ks. Banasik.

Posłuchaj całej homilii:

W pracę  na rzecz chorych w hospicjum zaangażowani są pracownicy i wolontariusze, a wśród nich siostra Stanisława Kasińska. – Chorzy są niezwykle szczęśliwi i wdzięczni wolontariuszom. Jeden z nich, który nie mógł mówić, napisał na kartce, że był w wielu miejscach, ale to właśnie tutaj jest najpiękniej i najmilej. Ta placówka daje również możliwość odkrycia prawdy o życiu i przygotowania się na różne trudności – mówiła Radiu eM Kielce.

Na Eucharystii obecny był także senator Krzysztof Słoń. – Dla mnie wielką wartością tego dnia jest to, że nie ustanowił go żaden celebryta czy polityk, ale święty naszych czasów – papież Jan Paweł II, który sam był dotknięty chorobą i cierpieniem – dodał senator.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO