Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Rekolekcje KSM DK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rekolekcje KSM DK

29 listopada 2017 / Tekst

"U Pana Boga w ogródku" - pod takim hasłem młodzi ludzie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Kieleckiej  przeżywali tegoroczne rekolekcje.

Wydarzenie odbyło się w dniach 24 -  26 listopada. W tym czasie młodzież uczestniczyła w konferencjach i warsztatach a nawet w nauce udzielania pierwszej pomocy. - Motywem przewodnim była roślinność. Konferencje duchowe skłaniały do przemyśleń na temat wydarzeń umiejscowionych w biblijnym środowisku roślinnym i  odniesienia ich do własnego życia - informuje Kamila Domagała, prezes  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Ważnym elementem rekolekcji była oczywiście modlitwa. - Poranne jutrznie, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także indywidualne modlitwy mobilizowały do pogłębienia wiary - uzupełnia prezes Stowarzyszenia.

Nie zabrakło także szkolenia. - W drugim dniu młodzież została podzielona na dwie grupy, w zależności od tego, który raz brali udział w rekolekcjach. Można było pogłębić swoją wiedzę na temat Stowarzyszenia, podzielić się różnymi problemami w funkcjonowaniu oddziałów, a także wspólnie poszukać rozwiązań. Miłym zaskoczeniem był fakt, że wśród całej 41-osobowej grupy aż 30 młodych ludzi przybyło po raz pierwszy. Oni mieli okazję poznać KSM od podstaw - podkreśla Kamila Domagała.

Jedną z uczestniczek rekolekcji była Kinga Bień. Według niej te trzy dni były bardzo owocne. - Bardzo się cieszę, że wzięłam w nich udział. Dowiedziałam się jak funkcjonuje KSM, a także poznałam dużo rówieśników z różnych zakątków diecezji. Te rekolekcje zachęciły mnie, aby w mojej parafii też założyć oddział KSM - powiedziała uczestniczka.

Całość została przygotowana i przeprowadzona przez Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej wraz z asystentem diecezjalnym - ks. Markiem Bladym.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna