Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka osób konsekrowanych na Święty Krzyż

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka osób konsekrowanych na Święty Krzyż

Święty Krzyż / 04 września 2018 / Tekst

Siostry zakonne, zakonnicy, dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani z południa Polski wezmą w najbliższą sobotę udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Osoby życia konsekrowanego spotykają się tam co roku od ponad 10 lat. Tegoroczna pielgrzymka będzie odbywać się pod hasłem "Pełni Ducha, pełni życia".

 

Pielgrzymka życia konsekrowanego odbywa się zawsze w drugą sobotę września. Tegoroczna przypada w najbliższą sobotę. Rozpocznie się ona o godzinie 10 w Bazylice na Świętym Krzyżu. W programie będzie wspólna modlitwa i słowo wprowadzenia oraz konferencją. Po niej będą świadectwa Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i Sióstr Werbistek, ponieważ te zgromadzenia mają w nazwie odwołanie się do Ducha Świętego.

O godzinie 12 odprawiona zostanie msza święta celebrowana przez biskupa pomocniczego diecezji kamienieckiej na Ukrainie Radosława Zmitrowicza. Tam też będą miały miejsce śluby wieczyste Oblatów. Po posiłku uczestnicy zgromadzą się ponownie w Bazylice aby adorować Najświętszy Sakrament, odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia a na zakończenie pielgrzymki ucałują relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

- Celem tego wydarzenia jest to, żeby osoby konsekrowane, gromadząc się, mogły wspólnie spojrzeć na swoje powołanie wpisane w posłannictwo Kościoła, ale także wspólnie się pomodlić, rozważyć różne sprawy i problemy, a także podjąć refleksję nad programem duszpasterskim Kościoła w Polsce. Oprócz tego te spotkania mają jeszcze jeden wymiar. Służy on temu, żeby się wzajemnie poznać i zobaczyć różnorodność charyzmatów zakonnych we wspólnocie, a także u indywidualnych członków zgromadzeń - tłumaczy ksiądz Tomasz Rusiecki, wikariusz biskupi do spraw życia konsekrowanego diecezji kieleckiej.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna