Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/27847
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/27831

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Boże czytanie Pisma Świętego

Diecezja Kielecka / 25 stycznia 2019 /

„Wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17) – pisał święty Paweł w Liście do Rzymian. Idąc za tym nauczaniem, bibliści diecezji kieleckiej organizują spotkania „Weekendy z lectio divina”, których celem będzie pogłębienie znajomości Pisma Świętego. Inauguracyjne odbędzie się w pierwszy weekend marca.

Powitanie papieża, spotkanie naszych kleryków z Parą Prezydencką Panamy, a wcześniej długie oczekiwanie w ponad 30-stopniowym upale i tłumie - tak wyglądał chyba najradośniejszy wieczór podczas ŚDM w Panamie.

Już niedługo odbędą się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Wczoraj do uczestników wydarzenia dołączył papież Franciszek. Na miejscu jest równiez młodziez z naszej diecezji.

Zdjęcie polskiego biskupa znalazło się na okładce panamskiego dziennika „La Prensa”. Przedstawia ono naszego biskupa Jana Piotrowskiego przemawiającego podczas przyjęcia dla pielgrzymów z Polski, uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży, wydanego w synagodze Kol Szearit Israel w dzielnicy Costa del Este w Panamie.

– Pozdrawiam naszych radiosłuchaczy diecezjalnego Radia eM Kielce – mówił biskup Jan Piotrowski w specjalnych pozdrowieniach ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczy 50-osobowa grupa młodzieży z naszej diecezji oraz ponad 30-osobowa grupa z neokatechumenatu. Z pielgrzymami spotkał się Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Swoją relację przesłał do naszej redakcji ksiądz Michał Haśnik.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Dziś do młodych ludzi z całego świata dołączy papież Franciszek. W sobotę, 26 stycznia w Targach Kielce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie organizowane przez diecezję kielecką pod nazwą „Panama w Kielcach”.

Pozdrowienia z Panamy

Panama / 23 stycznia 2019 /

Do młodych pielgrzymów z naszej diecezji, którzy przebywają w Panamie dołączył niedawno biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. Dziś do Panamy dotrze Ojciec Święty Franciszek.

Pielgrzymka śladami bł. Wincentego

Kraków-Jędrzejów / 23 stycznia 2019 /

8 marca rozpocznie się III Piesza Pielgrzymka Śladami Błogosławionego Wincentego Kadłubka. To niezwykła okazja do modlitwy i poznania lepiej tej niezwykłej postaci.

Już od ponad tygodnia młodzież z diecezji kieleckiej przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. Dołączył do nich biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

O gościnności Kościoła

Diecezja Kielecka / 21 stycznia 2019 /

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbywa się również w naszej diecezji. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tego okresu była specjalna konferencja, która odbyła się w poniedziałek w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Już od blisko tygodnia młodzież z naszej diecezji przebywa w Panamie, gdzie uczestniczy w diecezjalnym etapie Światowych Dni Młodzieży. Przed nimi spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Choć centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamia jeszcze przed nami, to dziś rozpoczął się diecezjalny etap spotkania młodych katolików z całego świata.

Nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach rozpoczął się w diecezji kieleckiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Księża też ratowali Żydów

Kielce / 18 stycznia 2019 /

Rozmowa z Ewą Kołomańską, kierownikiem Działu Edukacji Martyrologicznej Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uroczyste powitanie przez miejscową parafię, zwiedzanie i integracja – tak wyglądały pierwsze dni pobytu reprezentantów naszej diecezji na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Panama w Kielcach

Diecezja Kielecka / 15 stycznia 2019 /

Młodzież naszej diecezji wyjechała na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Oprócz modlitwy i spotkania z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie będą mieli okazję do poznania tamtejszych mieszkańców, ich kultury, zwyczajów i tradycji. Nie każdy ma możliwość odbyć pielgrzymkę do Panamy. Okazuje się jednak, że aby poczuć klimat tych niezwykłych dni nie trzeba wybierać się za ocean.

Dwa zespoły, chór i jedna solistka reprezentujący województwo świętokrzyskie zdobyli wysokie miejsca na 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w ostatni weekend w Będzinie. Przedstawiciele naszego regionu otrzymali nagrody w czterech z dwunastu kategorii, w których byli oceniani wykonawcy.

Z młodzieżą trzeba być

Kielce / 14 stycznia 2019 /

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej. 

Najpiękniejsze polskie kolędy, a także pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata zabrzmiały podczas koncertu „Betlejem w Polsce”, który odbył się w Hali Legionów w Kielcach. Przed publicznością wystąpili artyści reprezentujący siedem narodowości wywodzących się z różnych chrześcijańskich tradycji.

– Świętość nie jest ekskluzywnym towarem i przywilejem, ale drogą każdego chrześcijanina – mówił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas uroczystości konsekracji wdów z naszej diecezji. Obrzęd odbył się w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki dokonał uroczystego posłania młodych z naszej diecezji, którzy wyruszą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wyjadą już w poniedziałek.

Ponad 200 dzieci uczestniczyło w III Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Spotkaniu przewodniczył biskup Andrzej Kaleta.

W niedzielę konsekracja wdów

Diecezja Kielecka / 10 stycznia 2019 /

13 stycznia o godzinie 13 w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach odbędzie się uroczystość konsekracji wdów z diecezji kieleckiej. To niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła.

Strona 5 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna