Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Ogólnopolskie spotkanie katechetyczne w Kielcach

czwartek, 24 września 2020 16:26 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W siedzibie Radia eM Kielce rozpoczęło się ogólnopolskie spotkanie diecezjalnych dyrektorów wydziałów katechetycznych z całej Polski. Organizatorem jest Wydawnictwo Jedność.

- Spotkanie służy wymianie doświadczeń po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przybyli dziś dyrektorzy z około 30 polskich diecezji  - mówi ks. Karol Zegan, dyrektor wydziału katechetycznego kieleckiej kurii diecezjalnej.

Prelekcje wygłosili m. in. prof. Andrzej Kochański oraz ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier. Dotyczyły tematyki bioetycznej i biotechnologicznej.

- Naszemu spotkaniu przyświeca też tematyka nowego dyrektorium papieża Franciszka. Zgodnie z nim, zadaniem osób formujących katechetów jest też przekazywanie treści związanych z bioetyką i eugeniką. Rozmawialiśmy o tym, na co powinniśmy zwracać uwagę, formując katechetów - dodaje ks. Karol Zegan.

- Mój referat dotyczył kierunków rozwoju genetyki człowieka - mówi prof. Andrzej Kochański, konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej - pokazałem, jak wygląda rozwój genetyki w ostatnich latach i jakie ma możliwości.

Spotkanie dyrektorów wydziałów katechetycznych odbywa się już po raz czwarty. Organizator, kieleckie Wydawnictwo Jedność, jest wydawcą m.in. podręczników do lekcji religii oraz materiałów dla katechetów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO