Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego

Kielce / 08 kwietnia 2018 / Tekst

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił święty Jan Paweł II. W Kielcach główne uroczystości odbyły się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Wręczone zostały także medale „Beati Misericordes”.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski w wygłoszonej homilii powoływał się na słowa św. Jana Pawła II, który nauczał, że Kościół żyje swoim prawdziwym życiem, gdy wyznaje i głosi miłosierdzie jako jeden z fundamentów codzienności wierzących. - Duch Święty szanując naszą wolność podpowiada nam czyny miłosierdzia i dzięki Jego mocy możemy przynosić owoce miłości. Owocem Ducha jest miłość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, wierność, opanowanie. Jak pisał święty Paweł w Liście do Galatów te owoce służą dobru wspólnemu i osobistemu. Dostrzeżemy je w życiu wierzących, którzy posłuszni natchnieniom Ducha Świętego kierują się zasadą chrześcijańskiej miłości – caritas – mówił do zebranych ks. bp Jan Piotrowski.

Ordynariusz przypominał, że Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas. - To okazja, by skierować słowa uznania i wdzięczności pod adresem pracowników i wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas a także tym wszystkim, którzy z potrzeby serca podejmują dzieła miłosierdzia. W tych dziełach dokonuje się niejako wyścig miłości – mówił w homilii ksiądz biskup.

Wysłuchaj homilii:

Wyrazem wdzięczności dla osób, które angażują się w działalność dobroczynną jest medal „Beati Misericordes” przyznawany przez Biskupa Kieleckiego. W tym roku wyróżnienie otrzymali:

- Andrzej Kobiałka, katecheta i opiekun Szkolnego Koła Caritas w kieleckim Mechaniku,

- siostry Nazaretanki, pomagające ubogim oraz ciężko chorym,

- siostry Służebniczki, prowadzące w Jędrzejowie Ognisko Wychowawcze Caritas.

- Myślę, że ta nagroda należy się moim wolontariuszom, uczniom „Mechanika”. Przez wiele lat pracy podejmowaliśmy różne działania. Gdyby nie ci młodzi ludzie, dzisiaj tej nagrody bym nie odbierał – mówił Andrzej Kobiałka w rozmowie z mediami. Wolontariusze z kieleckiej szkoły średniej angażują się nie tylko we współpracę ze środowiskiem swojej placówki. Uczniowie pomagali także w kieleckim hospicjum na Czarnowie. Wyjeżdżali także do hospicjów w Pucku i Gdańsku.

Z Niedzielą Miłosierdzia Bożego wiąże się też obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem„Jezu, ufam Tobie” oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna