Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlitwa o jedność

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlitwa o jedność

10 stycznia 2019 / Tekst

Jak co roku między 18 a 25 stycznia będzie miał miejsce Tydzień Modlitw o Jedność  Chrześcijan. Data nie jest przypadkowa, ponieważ mieści się pomiędzy dawnym Świętem Katedry św. Piotra a Świętem Nawrócenia św. Pawła.

W całej Polsce odbywają się liczne nabożeństwa, modlitwy, spotkania i dyskusje. Tegorocznym hasłem inicjatywy są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa „Dąż do sprawiedliwości”.

Również w diecezji kieleckiej chrześcijanie różnych wyznań będą uczestniczyli w tym wydarzeniu. Tydzień rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach o godzinie 18.30. Kolejnego dnia w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ulicy Bodzentyńskiej o godzinie 18 odbędzie się Wieczernia, czyli modlitwa wieczorna. 20 stycznia o godzinie 18 Kościół ewangelicko-metodystyczny organizuje Nabożeństwo Słowa. Z kolei, 21 stycznia o godzinie 18 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zaplanowano konferencję pt. „Chrześcijanie w Syrii”. Dzień później o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu odbędzie się modlitwa w duchu Taize, a 24 stycznia o godzinie 18 w Kościele polskokatolickim w Ostrowcu Świętokrzyskim nabożeństwo ekumeniczne. Tydzień zakończy nabożeństwo ekumeniczne w Kościele ewangelicko-augsburskim, które zaplanowane jest na 25 stycznia o godzinie 18. – Z perspektywy Kościoła to bardzo ważne, żeby mieć czas do wspólnego spotkania i modlitwy. To niezwykle cenne także na płaszczyźnie ludzkiej, ponieważ to również okazja do rozmowy i poznania się – mówi ksiądz Paweł Samiczak, referent ds. ekumenizmu w diecezji kieleckiej.

Pomysłodawcą inicjatywy był Paul Wattson, francuski ksiądz, który 30 października 1909 roku nawrócił się na wiarę katolicką. Początkowo wydarzenie nazwano oktawą modlitw o zjednoczenie chrześcijan.

plakat

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna