Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Młodzi spotkają się w Wiślicy

piątek, 26 kwietnia 2019 13:50 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

15 czerwca Młodzi Diecezji Kieleckiej spotkają się po raz 17. w Wiślicy. Hasło tegorocznego Diecezjalnego Dnia Młodzieży będzie brzmieć "Po co Ci to? Pod prąd do źródła".

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 modlitwą w kolegiacie Wiślickiej. Następnie uczestnicy przejdą na pola Wiślickie, aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Oprócz Eucharystii sprawowanej przez biskupów naszej diecezji, odbędzie się koncert i Uwielbienie, które poprowadzi zespół NiemaGOtu. Grupa jest znana z hymnu "Błogosławieni Miłosierni", który powstał z racji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Na spotkaniu gościć będą Andrzej Sowa, który wygłosi swoje świadectwo oraz Mietek Szcześniak wraz z zespołem. Spotkanie poprowadzi muzycznie zespół To On.

- To spotkanie jest formalnie spotkaniem diecezjalnym dla ludzi młodych, ale nie koncentrujemy sie tylko na młodzieży, ale zapraszamy do udziału wszystkich. Chcemy, aby ten duch młodych też był w jakiś sposób dany ludziom, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem i przeżyć jakieś duchowe doświadczenie - mówi ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Więcej informacji na temat spotkania i informacje o zapisach na stronie: https://dsmwislica.diecezja.kielce.pl/

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO