Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Męski różaniec przeszedł ulicami Kielc

niedziela, 08 grudnia 2019 14:45 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Za nami drugi męski różaniec zorganizowany przez Rycerzy Kolumba. We wspólną modlitwę włączyło się liczne grono kielczan.

Dzisiejszy męski różaniec rozpoczął się Mszą świętą w bazylice katedralnej. - Dziś w Liturgii uroczyście wspominamy tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jedną z największych tajemnic naszej wiary. Bóg wybrawszy od wieków Maryję na matkę swojego syna zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem wcielonego słowa. Zapowiedziana już w raju niewiasta, niepokalana dziewica została matką Zbawiciela i wypełniając testament z krzyża stała się naszą Matką – mówił do wiernych ksiądz Marcin Polak.

Po zakończeniu eucharystii Rycerze Kolumba oraz wierni zebrali się na Placu Najświętszej Maryi Panny, gdzie rozpoczęli modlitwę różańcową, w której rozważali tajemnicę chwalebną: - Modlimy się w intencji Kościoła, kapłanów, rodzin i nas wszystkich wiernych, aby Pani Przenajświętsza błogosławiła nam i wypraszała łaski – mówił Zygmunt Mazur, wielki rycerz Rycerzy Kolumba, parafii Świętej Jadwigi Królowej Polski w Kielcach.

Wierni przeszli ulicami Dużą, Rynkiem, Bodzentyńską i swoje rozważania zakończyli przed pomnikiem Świętego Wojciecha.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO