Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[LISTA] Pierwsza niedziela z większą liczbą wiernych. Ile osób weźmie udział w Mszach Świętych?

sobota, 25 kwietnia 2020 10:25 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jutro pierwsza niedziela po złagodzeniu przez rząd obostrzeń dotyczących liczby osób, które mogą uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach. Od poniedziałku, 20 kwietnia może to być jeden wierny na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni kościoła.

Jak mówił Radiu eM Kielce ks. Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach decyzja rządu to krok w dobrą stronę. – Duszpasterze i wierni świeccy przyjmują to z pewną ulgą, ponieważ do tej pory przepisy były bardzo restrykcyjne w porównaniu z innymi miejscami, a zazwyczaj kościoły mają większe powierzchnie. Dostosowywaliśmy się jednak do obowiązującego prawa. Wiele osób  tęskniło za Eucharystią, świątynią i wspólną modlitwą – dodał.

Poniżej prezentujemy tabelę z liczbą osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii i nabożeństwach w poszczególnych kościołach w naszym mieście.

TabelaOsoby

Jednocześnie jesteśmy zachęcani do uczestniczenia w Msza Świętych za pośrednictwem mediów. W niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 11 transmisję wideo Eucharystii z bazyliki katedralnej obejrzycie na em.kielce.pl . Msza Święta transmitowana będzie także w Radiu eM Kielce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO