Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Księgarnia z misją. Powstała przy ulicy Sienkiewicza.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Księgarnia z misją. Powstała przy ulicy Sienkiewicza.

Kielce / 04 grudnia 2017 / Tekst

- Nie jesteśmy handlarzami lecz głosicielami Słowa Bożego – mówi Paulina Zaborska z Księgarni Świętego Pawła, która niedawno powstała przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. W nowej placówce znajdziemy książki dla wiernych w różnym wieku, płyty z muzyką i filmami. Księgarnia zaprasza nie tylko do zapoznania się ze swoimi propozycjami ale i na zbliżające się oficjalne otwarcie.

Pracownicy Księgarń Świętego Pawła mają do wykonania pewną misję. Nie chodzi tylko o wymianę dóbr, lecz o tworzenie miejsca rozmów. - Nie prowadzimy zwykłej księgarni, lecz centrum apostolskie. Tych, którzy do nas przychodzą traktujemy raczej jako współpracowników, współwiernych. Nie jesteśmy tutaj by się bogacić, lecz służyć innym. Można powiedzieć, że w tym przypadku księgarnia jest świątynią a księgarz kaznodzieją - mówi Paulina Zaborska, kierownik kieleckiej księgarni.

W nowej księgarni przy ulicy Sienkiewicza znajdziemy wydawnictwa zarówno nowe jak i dobrze znane. Wśród bestsellerów niezmiennie znajduje się między innymi Dzienniczek siostry Faustyny oraz Pismo Święte, które na nowo zostało przetłumaczone z oryginalnych zapisów i dostosowane do potrzeb współczesnego czytelnika. - Zadaniem nowego wydania nie jest wyeliminowanie istniejących od dawna przekładów, lecz uzupełnienie tradycji. Najnowszy przekład przemawia do czytelników współczesnym, prostym językiem, zawiera komentarze, unika trudnych teologicznych sformułowań. Realizacja tego projektu trwała 12 lat i wzięło w nim udział około 90 specjalistów: biblistów, redaktorów, polonistów i językoznawców. Nowe tłumaczenie powstało bezpośrednio na podstawie wersji w języku hebrajskim, aramejskim i greckim – mówi Paulina Zaborska.

Oficjalne otwarcie i poświęcenie kieleckiej Księgarni Świętego Pawła planowane jest na piątek 8 grudnia o godzinie 11. Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna