Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Ks. Stanisław Słowik: Święta Matka Teresa z Kalkuty minimalizowała swoje potrzeby

piątek, 04 września 2020 14:28 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Piątego września obchodzimy wspomnienie świętej Matki Teresy z Kalkuty. W przeddzień święta w kieleckim hospicjum, którego jest ona patronką, została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Święta Matka Teresa z Kalkuty nigdy nie ograniczała sie do tego, co muszę i co konieczne, ale starała sie dawać z siebie jak najwięcej. Należała do wspólnoty Sióstr Misjonarek Miłości, których cechą jest to, że minimalizują swoje potrzeby, czyli podejmują ograniczenie swojej wygody na tyle, na ile to możliwe i maksymalizują swoje zaangażowanie w służbie innym – mówił ks. Stanisław Słowik podczas homilii.

Podkreślił, że każdy z nas jest wezwany do tego, aby służyć innym. – Jednemu daje sie więcej, drugiemu mniej, ale najważniejsze, byśmy nie zatracili pragnienia ograniczania siebie i dawania jak najwięcej innym. Niech więc Matka Teresa będzie nie tylko wzorem, przykładem i zachętą, ale i umocnieniem dla wszystkich, którzy zechcą ją naśladować – powiedział.

Posłuchaj całej homilii:

Stanisław Krężołek, który jest w hospicjum od lutego, powiedział, że czuje na co dzień wsparcie Matki Teresy. – Modlę się codziennie, bo to pomaga mi przetrwać cierpienie i chorobę. Dzięki temu czuję się lepiej – mówił.

– Nasz personel wzoruje się na Matce Teresie i stara się przejmować od niej to, co dawała ludziom. Jest ona dla nas ogromnym wzorem, dlatego uczciliśmy ją jak co roku Mszą świętą. Nie była tak uroczysta jak inne, z racji koronawirusa, ale zawsze się modlimy do Matki Teresy i prosimy ją o wsparcie – dodała Maria Ptak, kierownik Hospicjum.

W hospicjum przebywa w sumie 43 pacjentów, którymi opiekuje się około 70 pracowników placówki.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO