Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Ks. ppłk Grzegorz Kamiński: Życie jest służbą Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i człowiekowi

sobota, 15 sierpnia 2020 12:53 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Kielcach trwają obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Sobotnie uroczystości zainaugurowała Msza Święta polowa w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego, którą przy Kościele Garnizonowym w Kielcach odprawił proboszcz parafii, ks. podpułkownik Grzegorz Kamiński.

Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 10. Uczestniczyli w niej żołnierze, przedstawiciele władz samorządowych, świętokrzyscy parlamentarzyści oraz kielczanie, którzy chcieli w ten sposób uczcić wyjątkowe święto. Mszę świętą koncelebrował ks. porucznik Dariusz Jarliński.

Na początku homilii ks. Kamiński wskazał na rolę Matki Bożej, ponieważ 15 sierpnia przypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

– Maryja uczy nas pokornej służby dla Boga, Kościoła, Ojczyzny, drugiego człowieka i dobra wspólnego. Można powiedzieć, że polska nadzieja, która nie pozwala narodowi upaść i pójść na zatracenie wspierała się przez wieki o Maryję – powiedział.

Odniósł się również do słów, które wypowiedział kiedyś ordynariusz kielecki śp. biskup Kazimierz Ryczan.

– Życie człowieka jest służeniem. Kiedy rodzice przestają służyć dzieciom, wówczas rodzą się samotnicy i sieroty. Kiedy małżonkowie przestają sobie służyć, wówczas umiera miłość i rozpadają się domy. Kiedy politycy przestają służyć obywatelom, wówczas zaczyna się bieganina za władzą, za pieniądzem, wtedy rodzi się niesprawiedliwość, krzywda, nierówność, wtedy jawią się ludzie o totalitarnych zapędach. Kiedy obywatele nie służą Ojczyźnie, wówczas ją zdradzają. Kiedy człowiek nie służy Bogu i Kościołowi, wówczas staje się niewolnikiem samego siebie lub innych spraw. Kiedy kapłan nie służy wierzącym, wówczas staje się wilkiem w owczarni, wówczas zanika wspólnota wiary – mówił.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO