Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Korowód Świętych w Kielcach

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Korowód Świętych w Kielcach

Kielce / 04 listopada 2017 / Tekst

Wokół Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach przeszedł Korowód Świętych. Wśród uczestników wydarzenia były dzieci przebrane za świętych. W spotkaniu uczestniczyła także Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

 

– Chcieliśmy pokazać przede wszystkim dwie rzeczy: po pierwsze, że święci są pośród nas, a po drugie, że każdy z nas jest powołany do świętości. Tę świętość możemy zdobyć poprzez dobre wypełnianie naszych obowiązków – podkreślał ks. Krzysztof Pyzik, dyrektor Świętokrzyskiego Oratorium.  – Mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie nas coraz więcej – uzupełnił kapłan.

Spotkanie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach rozpoczęło się od świadectwa Magdaleny Buczek, założycielki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mówiła ona o tym, jak ważna jest wiara. W rozmowie z reporterką Radia eM Kielce podkreślała, że modlitwa różańcowa ma wielką moc. – Należy pamiętać, że Maryja w różnych miejscach na  świecie, między innymi w Fatimie czy polskim Gietrzwałdzie prosiła o to, by codziennie odmawiać różaniec święty. Dała nam tę modlitwę jako broń przed złem  i ratunek na dzisiejsze trudne czasy. Ta modlitwa jest bardzo ważna w naszym życiu, bo przez różaniec pomagamy Maryi w ratowaniu świata i drugiego człowieka … Maryja właśnie o to prosiła, by modlić się o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Nie zapominajmy także, że  kiedy odmawiamy różaniec święty  to sami otrzymujemy wiele łask. Maryja każdego z nas prowadzi drogą do Jezusa, uczy nas wierności i posłuszeństwa Jego woli- mówiła Magdalena Buczek. Przyznała jednocześnie, że sama tej modlitwie wiele zawdzięcza. -  Różaniec odmawiam od trzeciego roku życia i nie wyobrażam sobie dnia bez tej modlitwy i wypraszania łask u świętej Maryi. To  Ona przez różaniec daje mi siłę do wytrwania w cierpieniu. W swoim życiu wiele razy doświadczyłam mocy modlitwy różańcowej, szczególnie ponad 8 lat temu, kiedy byłam bardzo ciężko chora: byłam w śpiączce, miałam obrzęk płuc i serca, lekarze nie dawali mi żadnych szans, ale wtedy wielu ludzi w Polsce i na świecie modliło się za mnie właśnie odmawiając różaniec święty. I stał się cud: przeżyłam i choć do dziś, co noc muszę być podłączana do respiratora, to wyszłam ze szpitala i dalej mogę  kontynuować prowadzenie podwórkowych kół różańcowych – powiedziała Magdalena.

 Po Eucharystii i wspólnej modlitwie różańcowej wierni wzięli udział w korowodzie. – Początkowo planowaliśmy, aby przeszedł on ulicami Kielc i zakończył się w filii naszego Oratorium Świętokrzyskiego  przy ulicy Górniczej. Z uwagi na liczbę osób zmieniliśmy plany i korowód przeszedł wokół kościoła – poinformowali organizatorzy.

Wśród uczestników korowodu były dzieci przebrane za świętych. Za św. Jadwigę przebrała się Julia Kałamaga. – Święta Jadwiga była królową Polski. Była bardzo dobrą i wrażliwą kobietą. Szanowała i dbała o swoich poddanych. Biednym oddawała swoje klejnoty. Dla mnie jest Ona prawdziwym wzorem do naśladowania. Dlatego to właśnie za Nią się dziś przebrałam – powiedziała dziewczynka.

Gabrysia Kowalska wybrała z kolei św. Marię Goretti. – Była to niezwykła postać. Każdy z nas może się od niej wiele nauczyć. Potrafiła przebaczyć swojemu oprawcy – tłumaczyła Gabrysia.

Na korowodzie pojawiły się także postaci między innymi św. Matki Teresy z Kalkuty, Maryi czy św. Klary z Asyżu.

Korowód Świętych został zorganizowany przez salezjanów po raz pierwszy. Kapłani zapowiadają, że będzie to cykliczne wydarzenie. Kolejne zatem odbędzie się już za rok.

Zobacz więcej zdjęć:

Część pierwsza- kliknij TUTAJ

Część druga- kliknij TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna