Dąbrowa 750x200

Na antenie: Lato od rana
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Konsekracja kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy - Tokarni

Na antenie: Lato od rana
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Konsekracja kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy - Tokarni

09 sierpnia 2018 / Tekst

Poświęcenie nowego kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy - Tokarni, odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godz. 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Budowa nowej świątyni trwała 12 lat. - Pozwolenie na budowę kościoła otrzymałem 2 czerwca 2006 roku i w tym samym dniu ks. bp. Marian Florczyk wykopał pierwszą łopatę pod budowę nowego kościoła. Budowa trwała do dzisiaj - mówił ks. Jacek Dąbek, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Wolicy - Tokarni.

Dotychczas msze święte odbywały się w tymczasowej kaplicy. - Jest to budynek, w którym u góry znajduje się kaplica, a pod nią są mieszkania księży. Po konsekracji nowego kościoła, msze święte, nie będą odbywały się w kaplicy, ponieważ zostało już podpisane odświęcenie tego budynku - dodał ks. proboszcz Dąbek.

Uroczystości związane z konsekracją kościoła  odbędą się 12 sierpnia o godz. 12.00. Przed rozpoczęciem obchodów, wszyscy zgromadzą się przed świątynią, a ks. bp Jan Piotrowski otworzy drzwi kościoła i wchodząc do niego wprowadzi wszystkich wiernych. - Po wprowadzeniu do świątyni, odbędzie się poświęcenie ścian, ołtarza, namaszczenie go olejami świętymi. Później zostaną zapalone świece na ołtarzu oraz zacheuszki, które są umieszczone na ścianach kościoła - tłumaczył ksiądz proboszcz parafii św. Maksymiliana w Wolicy - Tokarni.

Wybudowana świątynia jest owocem wiary, pracy oraz wieloletniego trudu i ofiar.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna