Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Kolędowali u Józefa. W sobotę koncert laureatów

poniedziałek, 13 stycznia 2020 12:08 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Józefowe Kwiatki
Beata Kwieczko

Prawie pięćdziesięciu młodych wykonawców wzięło udział w drugiej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek "Józefowe Kolędowanie", która odbyła się w parafii pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Kielcach. Spośród nich jury wyłoniło 19 laureatów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentują podczas koncertu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej Sanktuarium św. Józefa.

Konkurs był organizowany przez Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach, a także Dziecięcy Zespół Muzyczny "Józefowe Kwiatki". - Jego cel to propagowanie wartości chrześcijańskich, pokazanie że również dziś kolędy i pastorałki, które wprost nawiązują do narodzin Jezusa Chrystusa wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i poruszają serca. Oprócz tego celem było doskonalenie warsztatu artystycznego młodych wykonawców i rozwijanie ich zainteresowań muzycznych, bo chcemy, żeby brali czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, które będą ich angażować w życie lokalnej społeczności - mówi ks. Wojciech Piątkowski z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, który był jednym z jurorów w konkursie.

W eliminacjach wzięło udział prawie 50 uczestników, wśród których znalazły się dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Każdy z młodych artystów prezentował przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Przesłuchanie trwało kilka godzin.

- Eliminacje polegały na pojedynczym przesłuchaniu każdego uczestnika w trzech kategoriach. Pierwsza od 5 do 7 lat, druga od 8 do 10 lat i trzecia od 11 do 14 lat. W każdej z nich wystąpiło kilkunastu wykonawców - informuje ks. Piątkowski.

Uczestnicy najczęściej śpiewali pastorałki. Spośród wszystkich jury wyłoniło 19 najlepszych, co wcale nie było takie łatwe. - W porównaniu z poprzednią edycją poziom wokalny uczestników był niezwykle wysoki. Wybór nastręczał problemów, szczególnie w drugiej kategorii wiekowej. Cieszy nas to, że wystąpiło bardzo dużo dobrych wykonawców, bo to podnosi prestiż wydarzenia - tłumaczy ks. Piatkowski.

Koncert laureatów odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 stycznia, o godzinie 19 w kapicy Matki Boskiej Fatimskiej w Sanktuarium św. Józefa.  Wykonawcy otrzymają dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO