Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[GALERIA] Biskup Jan Piotrowski wręczył dyplomy przewodnikom świętokrzyskim

sobota, 16 listopada 2019 14:34 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Biskup Jan Piotrowski podziękował przewodnikom świętokrzyskim za ich pracę, serce i wysiłek włożony w uczestnictwo w XX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie uroczyście wręczono dyplomy.

XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż odbył się pod koniec września. Wzięło w nim udział 3484 turystów - pielgrzymów, który po regionalnych górach wędrowali dwunastoma trasami. Rajdowe grupy prowadziło 110 przewodników PTTK.

- To już tradycja, że po rajdzie ksiądz biskup zaprasza wszystkich przewodników na spotkanie, podczas którego wyraża swoją wdzięczność do nas - mówi Kamila Zabielska - Niedbała, komandor XX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż. - To jest ukłon w stronę tych, którzy na co dzień przedstawiają piękno świętokrzyskiej przyrody. W związku z tym, każdy przewodnik otrzymał dzisiaj pamiątkowy dyplom - dodaje.

- Być przewodnikiem to wielki zaszczyt - mówi biskup Jan Piotrowski. - Chciałbym przede wszystkim pogratulować świętej pamięci księdzu biskupowi Kazimierzowi, pomysłu na to wydarzenie, które okazało się owocnym ziarnem wrzuconym w ziemię, bo wyrosło i dało plon w postaci 20. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Chciałbym podkreślić, że bez względu na to, czy w wydarzeniu bierze udział dwa czy sześć tysięcy osób, każda obecność ma ogromne znaczenie. Ważne jest żeby być razem, cenić cud, wysiłek, wpisywać to też w przestrzeń modlitwy, zwłaszcza Eucharystii. Wszystkim przewodnikom gratuluję zaangażowania. Myślę, że obcując tak dużo z przyrodą jesteście na pewno ludźmi wrażliwymi, szlachetnymi i dobrymi. Jeden kapłan kiedyś powiedział, że przyroda jest piękna, ale nie ma serca, kochać potrafi tylko człowiek. Moi drodzy, pamiętajcie, że wasza obecność jest najcenniejsza. Dziękuję wam, że jesteście, że współpracujecie z księżmi. Obyśmy spotykali się jak najczęściej na tych pielgrzymich szlakach - podsumował biskup.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO