Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Młodzież wsparła misje. Ty również możesz!

wtorek, 15 października 2019 12:28 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach wzięli udział w zbiórce odzieży na rzecz misji. Przedstawiciele szkoły przekazali zebrane ubrania do specjalnych kontenerów ustawionych przy kieleckiej katedrze. Akcja ma na celu realizację projektów edukacyjnych w krajach misyjnych, gdzie posługują misjonarze z naszej diecezji.

Do tej pory udało się zebrać kilkadziesiąt ton odzieży. – Może być i używana, i nowa, a nam niepotrzebna. Wrzucamy ją do żółtych kontenerów przy kieleckich parafiach. Udało nam się już zebrać środki, którymi wsparliśmy siostrę Judytę w Zambii – informuje ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Swój dar serca złożyli dziś przedstawiciele V LO w Kielcach. Jak podkreślają, taka pomoc jest niezwykle ważna. – Misjonarzom z pewnością przyda się nasze wsparcie.  Do tej szczytnej inicjatywy zachęciła nas nasza pani katechetka – mówi uczeń Aleksander Kułaga, który razem ze swoim kolegą Maciejem Bernatkiem przekazali kilkanaście paczek z używaną odzieżą.

Razem z uczniami przyjechała Marzena Lisowska, katechizująca w „Ściegiennym”. – Do tej akcji przyłączali się bardzo chętnie wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Przy niewielkim wkładzie można zrobić wiele dobrego. To również świetna okazja do uwrażliwienia ludzi, by zamiast wyrzucić stare ubranie, podarowali je na jakiś szczytny cel – mówi Radiu eM Kielce i dodaje, że szkoła chce przyłączyć się do kolejnych inicjatyw. – Teraz włączamy się w akcję „Rower dla katechisty”. Całym sercem jesteśmy przy tego typu akcjach – zapewnia Marzena Lisowska.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO