Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski podzielił się opłatkiem z lekarzami i odprawił Mszę w ich intencji

poniedziałek, 16 grudnia 2019 14:46 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka została odprawiona Msza święta w intencji pacjentów oraz personelu medycznego, której przewodniczył biskup diecezji kieleckiej Jan Piotrowski. Po uroczystości odbyło się również spotkanie opłatkowe z udziałem biskupa.

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce już po raz dziewiętnasty. Biskup Jan Piotrowski w swojej homilii nie krył uznania za ciężką pracę wykonywaną codziennie przez personel medyczny. Odniósł się również do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

- Kto wczoraj słyszał Ewangelię, wie że w chwili oczekiwania na Mesjasza pewnej niecierpliwości uległ ascetyczny prorok Jan Chrzciciel, który posłał swoich przedstawicieli z pytaniem „Ty jesteś tym, który miał przyjść?”. Pan Jezus nie dał odpowiedzi na to pytanie wprost, ale powiedział - idźcie, powiedzcie Janowi, co się tu dzieje. Tam, gdzie ja jestem, niewidomi widzą, głusi słyszą, chorzy lepiej się mają. Jezus zaprasza nas również dziś do odczytywania tej rzeczywistości dobra, która się dokonuje również poprzez ludzkie ręce, kompetencje i zdolności, przez waszą pracę w tym niezwykłym miejscu, jakim jest Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Tam, gdzie jest obecny Bóg w Jezusie Chrystusie, tam przede wszystkim obecna jest prawda i wolność, miłość i nadzieja, wrażliwość i wzajemny szacunek. Bez tęsknoty za tymi wartościami nie będzie prawdziwego Bożego Narodzenia. Gdzie miłość jest obecna w ludzkich sercach, tam już jest Boże Narodzenie.

Wysłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO