Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Kościół w Nowinach konsekrowany. Biskup Jan Piotrowski: "Najcenniejszą ozdobą tej świątyni jesteście wy, bracia i siostry"

niedziela, 20 października 2019 14:19 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Tłumy mieszkańców  Nowin przeżywały dzisiaj wyjątkowe chwile. Po latach starań dokonało się tam to, o czym marzyli wierni parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela: konsekrowano nową świątynię. Uroczystą Mszę świętą odprawił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

- Nadszedł piękny dzień, w którym pragniemy ofiarować Panu Bogu świątynię pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. Jest ona owocem pragnień, ofiar, modlitw i pracy wielu ludzi, ale nade wszystko  znakiem Bożego błogosławieństwa - mówił ksiądz Józef Kubicza, proboszcz parafii w Nowinach.

Biskup Jan Piotrowski poświęcił i namaścił krzyżmem nowy ołtarz, po czym dokonał jego okadzenia, a następnie, w celu dopełnienia konsekrancji, zapalone zostało światło Chrystusa. W swojej homilii skierowanej do zgromadzonych wiernych ksiądz biskup podkreślał wagę dzisiejszego dnia, a także znaczenie Chrystusa Odkupiciela.

- Ośrodkiem wszechświata i historii jest Chrystus Odkupiciel. Do niego i ku niemu zwracają się ludzkie myśli i pragnienia. Myśli wszystkich ludów i narodów. Kościół, chciana przez Chrystusa wspólnota wiary, która narodziła się z łaski Chrztu i przepowiadania słowa Bożego, dosięgnęła krańców Ziemi i tam też właśnie dotarła dobra nowina o Jezusie Chrystusie. Zadaniem Kościoła jest głoszenie prawdy o Jezusie Chrystusie, odkupicielu człowieka - mówił w swojej homilii ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Przypomnijmy, że idea parafii w Nowinach narodziła się we wrześniu 1982 roku. Kilkanaście miesięcy później, 16 października 1983 roku, ksiądz biskup Stanisław Szymecki osobiście erygował parafię, która została wydzielona z parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach wschodnich. Od tamtego czasu rozpoczęły się starania kapłanów oraz wiernych o wybudowanie świątyni, która dzisiaj została konsekrowana.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO