Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Do budowania niepodległej Polski potrzebna jest mądrość

poniedziałek, 11 listopada 2019 13:06 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Ufam, że wszyscy widzimy sens modlitwy, poświęcenia dla Ojczyzny i troskę o powodzenie jej obywateli – mówił podczas Mszy Świętej z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biskup kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia odprawiona została w bazylice katedralnej.

W swojej homilii pasterz naszej diecezji nawiązał do dramatycznych kart z historii Polski. – Aż dziw bierze, a jeszcze bardziej wzruszenie, które ogarnia ludzkie serce, że minęły już czasy tak misternie utkanej intrygami niewoli, a Polacy, jak kraj długi i szeroki mogą świętować 101. rocznicę niepodległości – mówił biskup Jan Piotrowski.

- Na tych 101 przysłowiowych kartach nowych dziejów zapisana została jakże bogata historia kolejnych pokoleń Polaków – ich odwagi i miłości do Ojczyzny, nadziei i oczekiwań, tęsknoty za wolnością, prawdą, jednością i autentyczną solidarnością. Do budowania przestrzeni wolności, prawdy, sprawiedliwości i niepodległości potrzebna jest mądrość, a tą zawsze znajdujemy w Słowie Bożym – dodał.

Biskup kielecki przypomniał także  postać prymasa Augusta Hlonda. – Uważał, że jedyną receptą uzdrowienia Polski jest budowanie ładu społecznego na zasadach moralności chrześcijańskiej oraz zdecydowane odcinanie się od wpływów idei propagujących całkowity rozkład moralny, niewiarę i naturalny deizm.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie odbyły się dalsze uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO