Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Eucharystia źródłem życia. Homilia w Katedrze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Eucharystia źródłem życia. Homilia w Katedrze

08 sierpnia 2018 / Tekst

Wszyscy jesteśmy powołani, żeby być niepowtarzalnymi świadkami Chrystusa. Nawet jeśli człowiek jest grzeszny i zraniony, to Bóg go kocha i wskazuje mu miejsce odpoczynku - mówił biskup Jan Piotrowski do pątników uczestniczących w 37. Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza święta odbyła się w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

 

W wygłoszonej homilii biskup Jan Piotrowski nawiązał do Ewangelicznego opowiadania o kobiecie, która prosiła Jezusa o uzdrowienie córki i zauważył, że człowiek doświadczony w jakiś sposób przez los, zawsze szuka nadziei oraz wsparcia. - Pewna ufności kobieta kananejska nie szukała daleko. Pokornie przyszła do Jezusa i u niego zdecydowanie szukała pomocy. Jej zaufania pokładanego w Jezusie nie zburzyła w niej ani niechęć apostołów wobec jej osoby, ani też znaczące i poniekąd niezrozumiałe milczenie Mistrza z Nazaretu. Jakaż to próba wiary i walki ze sobą, aby nie zwątpić - mówił biskup Piotrowski.

Dodał też, że Jezus oczekuje od nas tylko tego, by być w naszych sercach. - Do tej obecności wybrał jakże niezwykle prosty sposób, jakim jest Eucharystia w postaciach chleba i wina, bo jak napisał Jana Paweł II w swojej ostatniej życiowej Encyklice "Ofiara Eucharystyczna jest źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego" - podkreślił.

Posłuchaj całej homilii

Jeszcze dziś o godzinie 21 pielgrzymi wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Podczas modlitwy odmawianej w kieleckich parafiach, pątnicy skupią się na życiu świętego Stanisława Kostki.

 

ZOSTAW KOMENTARZ