Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Eucharystia źródłem życia. Homilia w Katedrze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Eucharystia źródłem życia. Homilia w Katedrze

08 sierpnia 2018 / Tekst

Wszyscy jesteśmy powołani, żeby być niepowtarzalnymi świadkami Chrystusa. Nawet jeśli człowiek jest grzeszny i zraniony, to Bóg go kocha i wskazuje mu miejsce odpoczynku - mówił biskup Jan Piotrowski do pątników uczestniczących w 37. Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza święta odbyła się w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

 

W wygłoszonej homilii biskup Jan Piotrowski nawiązał do Ewangelicznego opowiadania o kobiecie, która prosiła Jezusa o uzdrowienie córki i zauważył, że człowiek doświadczony w jakiś sposób przez los, zawsze szuka nadziei oraz wsparcia. - Pewna ufności kobieta kananejska nie szukała daleko. Pokornie przyszła do Jezusa i u niego zdecydowanie szukała pomocy. Jej zaufania pokładanego w Jezusie nie zburzyła w niej ani niechęć apostołów wobec jej osoby, ani też znaczące i poniekąd niezrozumiałe milczenie Mistrza z Nazaretu. Jakaż to próba wiary i walki ze sobą, aby nie zwątpić - mówił biskup Piotrowski.

Dodał też, że Jezus oczekuje od nas tylko tego, by być w naszych sercach. - Do tej obecności wybrał jakże niezwykle prosty sposób, jakim jest Eucharystia w postaciach chleba i wina, bo jak napisał Jana Paweł II w swojej ostatniej życiowej Encyklice "Ofiara Eucharystyczna jest źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego" - podkreślił.

Posłuchaj całej homilii

Jeszcze dziś o godzinie 21 pielgrzymi wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Podczas modlitwy odmawianej w kieleckich parafiach, pątnicy skupią się na życiu świętego Stanisława Kostki.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna