Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Dziś pielgrzymka wejdzie do Kielc. Msza przy Katedrze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dziś pielgrzymka wejdzie do Kielc. Msza przy Katedrze

Kielce / 08 sierpnia 2018 / Tekst

Już dzisiaj do Kielc wejdzie 37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godzinie 15.30 na Wzgórzu Katedralnym zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

Pielgrzymi wejdą do naszego miasta od jego południowej strony, drogą krajową nr 73 biegnącą od Morawicy. Zatrzymają się na Kawetczyźnie i około godziny 15 dotrą do kieleckiej Katedry. Tam o godzinie 15.30 biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawi uroczystą Mszę Świętą dziękczynną. – Zapraszamy wszystkich na Kawetczyznę, ale również na Eucharystię przed Katedrą. Tradycyjnie wejdziemy do Kielc od południowej strony miasta. Wiem, że wielu pielgrzymów bardzo czeka na ten moment. Zwykle duża liczba mieszkańców miasta wita nas i włącza się w pielgrzymkowy klimat – mówi Mateusz Żelazny, rzecznik prasowy pielgrzymki. 

Tego dnia pątnicy będą rozważać sakrament Eucharystii, a podczas Apelu Jasnogórskiego przyjrzą się postaci św. Stanisława Kostki. Relacja z tego etapu pielgrzymki w Magazynie Pielgrzyma już dziś o godzinie 19.45 w Radiu eM Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna