Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Dzień Chorego we Włoszczowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dzień Chorego we Włoszczowie

08 lutego 2018 / Tekst

W tę niedzielę 11 lutego obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedzi szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Wraz z pacjentami, pracownikami oraz odwiedzającymi pomodli się w intencji chorych podczas Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10 w kaplicy szpitalnej. Potem ordynariusz przejdzie do sal szpitalnych, by słowem i modlitwą dodać otuchy cierpiącym.

Tegorocznym obchodom Dnia Chorego przyświecają słowa, które ukrzyżowany Jezus skierował do Maryi i do Jana: „'Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja'. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

„Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci. Kościół wie, że potrzebuje specjalnej łaski, aby mógł sprostać swojej posłudze ewangelicznej w zakresie opieki nad chorymi.” - czytamy w orędziu papieża Franciszka na 26. Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II w 1992 roku. W roku Wielkiego Jubileuszu patron włoszczowskiego szpitala przypominał: „cierpienie i choroba są częścią tajemnicy człowieka”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna