Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Dwie pielgrzymki do Maryi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dwie pielgrzymki do Maryi

Kielce / 10 lipca 2018 / Tekst

37. Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Wiślicy. Dwa tygodnie później, bo 20 sierpnia wyjedzie z Kielc VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.

Hasłem tegorocznej pieszej pielgrzymki jest zawołanie „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Rozpocznie się ona już 5 sierpnia o godzinie 18 Mszą Świętą w Wiślicy pod przewodnictwem ks. Mirosława Gucwy, misjonarza i nowego biskupa diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. – Na trasie będziemy prowadzić rozważania o pierwszych i tych najskuteczniejszych darach Ducha Świętego jakie otrzymujemy w sakramentach. W ten sposób chcemy na nowo odkrywać Jego Osobę i otwierać się na Jego działanie i dary. W tym wszystkim będą nam pomagać codzienne konferencje. Jedna, przygotowana przez ks. Grzegorza Stachurę i ks. Piotra Białka, a druga przez ks. Tomasza Siemieńca – mówił ks. Jacek Iwan, kierownik pielgrzymki.

Pątnicy codziennie będą uczestniczyć w Mszy Świętej. Pielgrzymka liczy 13 grup. 14 z nich jest grupą duchową, która modlitewnie włącza się w trud pielgrzymowania. Pielgrzymi wejdą do Kielc 8 sierpnia. Na Wzgórzu Katedralnym o godzinie 15.30 odprawiona zostanie Najświętsza Ofiara pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego, która będzie miała charakter dziękczynny. – Biskup kielecki jest z nami każdego dnia. Pielgrzymuje już po raz czwarty. Włączył się w nią aktywnie, modli się i przewodniczy Mszom Świętym na trasie – dodał ks. Iwan.

 Następnego dnia pielgrzymka wyruszy w kierunku Piekoszowa. – Tego dnia zapraszamy również tych wszystkich, którzy mogą być z nami tylko jeden dzień, w szczególności pielgrzymów duchowych – zapraszał ks. Jacek Iwan. O godzinie 11 w Piekoszowie odbędzie się Msza Święta.

13 sierpnia o godzinie 13.30 nastąpi wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia o godzinie 19.30 na Wałach Jasnogórskich zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego. – W czasie tej pielgrzymki chcemy także pamiętać o 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będziemy to czynić podczas modlitwy Apelem Jasnogórskim, wspominając postacie świętych, takich jak bł. ks. Józef Pawłowski – tłumaczył kierownik pielgrzymki.

Ciekawą nowością będzie specjalna aplikacyjna „Mobilny Pielgrzym”, dzięki której pątnicy zmierzający na Jasną Górę i ci z grup duchowych będą mieli dostęp do wszystkich tekstów udostępnianych przez organizatorów i bieżących komunikatów oraz relacji z trasy pielgrzymki. W aplikacji znajdzie się również aktualna lokalizacja pielgrzymki oraz specjalna mapa.

20 sierpnia z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach wyruszy VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Potrwa ona 4 dni, podczas których rowerzyści odwiedzą Wiślicę, Mnichów i Lelów. Trasa o długości 250 kilometrów została podzielona na odcinki 10 i 15 kilometrowe z przerwami na modlitwę i wypoczynek. Pielgrzymka zakończy się 23 sierpnia Mszą Świętą w kaplicy Cudownego Obrazu NMP pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Zapisy, poprzez stronę internetową, trwają do 10 sierpnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna