Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Bp Piotrowski: Za niegodną mamonę nikomu i nigdy nie oddajmy Polski i jej wolności

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Bp Piotrowski: Za niegodną mamonę nikomu i nigdy nie oddajmy Polski i jej wolności

Kielce / 11 listopada 2017 / Tekst

- Za niegodną mamonę nikomu i nigdy nie oddajmy Polski i jej wolności – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Święto Niepodległości.

- Nie dajmy odebrać jej kultury, majątku narodowego, wiary i dziedzictwa religijnego. Polacy muszą być bohaterami swoich czasów, a te dzisiejsze domagają się uczciwości i prawdziwej miłości Ojczyzny – podkreślał ks. biskup.

W homilii Biskup Kielecki przypomniał, że rządzącym na wszystkich szczeblach nie może zabraknąć uczciwości ewangelicznej, bowiem „sługa nie może dwom panom służyć” (Łk 13, 16). – Jeśli ktoś tego nie pojmuje jest zdrajcą nie mniejszym niż targowiczanie i kolaboranci różnych systemów totalitarnych, które przetoczyły się przez naszą ziemię – mówił biskup.

Ksiądz biskup zwrócił również uwagę ma Księgi Królewskie Starego Testamentu, której autorzy mówią, że trzeba zobaczyć serca rządzących. – Patrzmy czego pragną, co kochają, co jest dla nich ważne, czym żyją, jaką mają mentalność, jak się zwracają do drugiego człowieka, do swoich najbliższych. Badajmy ich serca, bo serce władcy jest pryzmatem, przez które dociera, albo nie dociera błogosławieństwo Boże – mówił ks. bp Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii ks. biskupa:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna