Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Bp Jan Piotrowski: wspierajmy misyjne dzieło Kościoła

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Bp Jan Piotrowski: wspierajmy misyjne dzieło Kościoła

Włoszczowa / 06 października 2018 / Tekst

Około 4 tys. wiernych z diecezji kieleckiej uczestniczyło w jubileuszowej X Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Wierni otrzymali od biskupa kieleckiego błogosławieństwo papieskie.

Sobotnie uroczystości trwały od rana. W ich programie znalazła się animacja misyjna, konferencja  i wspólna modlitwa różańcowa. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego. W homilii zwracał on uwagę na szczególne znaczenie jubileuszowego spotkania w kontekście przeżywanego roku pod wezwaniem "jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". –  Kto pozwala napełniać się Duchem Świętym, ten dzięki Jego darom jest zdolny do wielkich dzieł i może za Maryją, Matką Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela powtórzyć: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny i święte jest Imię Jego – mówił biskup Piotrowski.

Wiele miejsca w słowach skierowanych do wiernych ordynariusz diecezji kieleckiej poświęcił wezwaniu Chrześcijan do wspierania dzieł misyjnych. – Nikomu nie wypowiadamy wojny, ale pokornie, w duchu sługi bożej Pauline Jaricot, założycielki Żywego Różańca, jako Kościół kielecki nadal gorliwie będziemy się modlić na różańcu, aby tym pasem bezpieczeństwa wspierać misyjne dzieło Kościoła. Naszych drogich misjonarzy w Peru, na Jamajce, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kazachstanie – mówił biskup kielecki w końcowych słowach homilii.

Pod koniec Mszy świętej ordynariusz diecezji kieleckiej udzielił wiernym błogosławieństwa papieskiego.

Posłuchaj homilii w całości:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna