Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski: Bóg pragnie świętości dla każdego z nas

piątek, 01 listopada 2019 13:16 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

 - Świętość to nic innego, jak nasz udział w świętości Boga, który pragnie jej dla każdego człowieka – powiedział ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. bp Jan Piotrowski w homilii podczas Mszy św. Sprawowanej w we Wszystkich Świętych na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

W słowach skierowanych do wiernych pasterz naszej diecezji mówił o tym, co dla ludzi wierzących oznacza świętość i bycie świętym. – Wszyscy święci to ci, którzy w swojej całkowitej wolności podjęli współpracę z Bożą łaską, po zakończonym życiu nadal cieszą się obecnością Boga. Jak pisze święty Paweł, oglądają go twarzą w twarz – mówił w homilii.

Biskup zwracał uwagę na to, że cel pielgrzymowania, jakim jest życie każdego człowieka, to wieczność. Aby jednak w pełni zrozumieć to powołanie, potrzebujemy łaski wiary. Wielu z nas skupia się jednak na doczesności, przez co nie dostrzega nadrzędnego celu, jaki stawia przed nami Bóg.

– Towarzyszy nam świadomość, że przywiązanie do teraźniejszości i tego, co nietrwałe, wydaje się dominować życie współczesnego człowieka. Już nie nabywa się mieszkania na całe życie. Zmienia się pojazdy. Coraz częściej pierwsza praca nie jest już tą docelową. W obyczajach, wierności, bywa podobnie… Jednak miłość do tych, którzy odeszli od nas do wieczności domaga się naszej pamięci i wdzięczności. Niech nikt nie daje się uwieść nowoczesności, ale pokornie pomodli się za swoją kochaną mamę i ojca, siostrę i brata, babcię i dziadka, współmałżonka czy dzieci, które może przedwcześnie odeszły. Mamy narzędzia i modlitwy, by nie zrywać relacji z tymi, ktorych już nie ma wśród nas – apelował ordynariusz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO