Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Marian Florczyk: To dzień refleksji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Marian Florczyk: To dzień refleksji

Diecezja Kielecka / 11 lutego 2019 / Tekst

11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach Mszę Świętą odprawił biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

– To miejsce szczególne. Choroba jest cierpieniem nie tylko dla osoby jej doświadczającej, ale także dla całego najbliższego otoczenia oraz tajemnicą weryfikującą ludzkie postawy i wrażliwość. My wszyscy, którzy dysponujemy zdrowiem jesteśmy wezwani do uprzytomnienia sobie i refleksji. Powinniśmy dziękować Panu Bogu za zdrowie, prosić o nie, ale jednocześnie modlić się za wszystkich chorych – mówił biskup Marian Florczyk.

Na Eucharystii w kaplicy hospicjum zebrali się chorzy, opiekunowie i wolontariusze. Homilię wygłosił ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, która prowadzi placówkę. – To wyjątkowy dzień, którego obchody zapoczątkował św. Jan Paweł II. Chorzy byli mu bardzo drodzy. Gdy sam doświadczył cierpienia potrafił je godnie znosić i nadać mu wartość. To 27. Światowy Dzień Chorego, który przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – przypominał.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie liturgii biskup Marian Florczyk udzielił chorym sakramentu namaszczenia chorych, zaś potem spotkał się z nimi w ich salach. – Z jednej strony ten dzień to docenienie krzyża jaki dźwigają pacjenci. Z doświadczenia widzę, że ludzie przychodzący do naszego hospicjum obserwując sposób przeżywania cierpienia przez chorych nabierają dystansu do swoich problemów, które mają na co dzień i podchodzą do nich z szacunkiem – zauważył ksiądz Adrian Bydliński, kapelan hospicjum.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna