Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę świętą z okazji dnia świętego Cyryla i Metodego

piątek, 14 lutego 2020 20:59 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Z okazji obchodów dnia świętego Cyryla i Metodego w Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii PannyOdprawiona została Msza święta, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Święci Cyryl i Metody są patronami Europy, wszystkich narodów słowiańskich i Śląska Opolskiego. Ich działalność docenił sam Jan Paweł II. W ogłoszonej w 1985 roku encyklice "Slavorum Apostoli" papież ukazał ogromne znaczenie świętych apostołów Słowian dla kultury i ekumenizmu oraz podkreślił ich „katolicki zmysł Kościoła".

- W dniu dzisiejszym przeżywamy święto świętych braci Cyryla i Metodego, którzy swoje życie poświęcili dla Boga, którego nieśli do ludów słowiańskich – mówił podczas kazania ksiądz Sebastian Wieczorek. - Dzisiejsi patronowie, dla nas, żyjących w XXI wieku, pozostają nauczycielami wiary i ufności Bogu oraz szerzenia orędzia o Bogu i o Jego miłosiernej miłości. Dzięki tej misyjnej działalności świętych Cyryla i Metodego wielu wyznawców przyjęło wiarę i chrzest. Dzisiejsi patronowie nadali sens i tożsamość chrześcijańskiej Europie. Słowo Boże, które Kościół proponuje nam jako podstawę chrześcijańskiej medytacji, zaprasza nas i poucza, abyśmy byli świadkami Chrystusa i Jego ewangelii. „Ustanowiłem cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce świata". To wezwanie z Dziejów Apostolskich nabiera dziś dla nas szczególnego znaczenia, aby coraz bardziej stawać się świadkiem Chrystusa i wiary w Niego – stwierdził.

Wysłuchaj całej homilii.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO